Zamość: Martwe kaczki w parkowym stawie. Magistrat zakazuje dokarmiania zwierząt

0
655
Fot. Justyna Macheta
reklama provident sepator yamahaszkola sepator

Przy stawie w parku miejskim pojawiły się tabliczki zakazujące dokarmiania ptaków i ryb. Magistrat apeluje także, by nie wchodzić do wody i nie dotykać padłych kaczek.

Zakaz ma związek z przypadkami śmierci ptactwa, do których doszło kilka dni temu. Martwe kaczki zostały odłowione przez pracowników ogrodu zoologicznego, niestety, na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci ptaków. W miniony wtorek (02.07.) Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość zwrócił się z prośbą do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zamościu o zajęcie się sprawą. Centralne Laboratorium Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. pobrało już wodę ze stawu do wstępnych badań.

Jeśli podczas wizyty w parku, ktoś zauważy martwego ptaka lub ryby, należy powiadomić o tym Straż Miejską (tel. 986 lub 84 639 93 41) albo Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość (84 677 24 31).

Urzędnicy przypominają także, że na terenie parku obowiązuje Regulamin, który min. in zabrania bez zgody właściciela obiektu kąpieli, wędkowania i wodowania wszelkiego typu sprzętu wodnego.

źródło: UM Zamość

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here