Protesty rolników: obywatel Izraela zerwał flagę z ciągnika i wyrzucił do rowu

0
200

39-letni obywatel Izraela odpowie za publiczne znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas wczorajszego protestu rolników w Hrebennem. Mężczyzna zerwał flagę umieszczoną na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i wyrzucił do przydrożnego rowu. Został zatrzymany i dziś usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Wczoraj podczas protestu rolników w Hrebennem doszło do znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wynika z naszych ustaleń, 39-letni obywatel Izraela podróżował busem relacji Lwów – Warszawa jako pasażer. Po przekroczeniu granicy w Hrebennem, w związku z blokadą drogi przez protestujących, mężczyzna wysiadł z busa, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym i wyrzucił do przydrożnego rowu.

39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas trwających czynności procesowych przesłuchaliśmy świadków tego zdarzenia, którzy potwierdzili dotychczasowe ustalenia. Zabezpieczyliśmy również flagę jako dowód w sprawie.

Dziś mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku czasu.

Źródło. KMP Tomaszów Lubelskie młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułUwaga rolnicy zablokują drogi! Publikujemy mapę 26 miejsc blokadowych w woj. lubelskim
Następny artykułŚmierć w BMW (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments