Zamość: Niezwykłe widowisko. Latające modele szybowców [ZDJĘCIA]

0
139

W dniu 15 września br. na torze modelarskim na terenach zielonych Osiedla Planty, wybudowanym przez Miasto Zamość, odbyła się konkurencja sportowa pn. „VII Treningu zawodników przed zawodami Modeli Latających Szybowców klasy F1N”.

W Treningu wzięły udział 2 zespoły Warsztatów Terapii Zajęciowej, w łącznej liczbie 34 uczestników, z terenu miasta Zamość. Zawodnicy wykonali dziesięć kolejek lotów – po jednym locie w każdej kolejce. Oceniano czasy lotów modeli.

Do ocen końcowych przyjęto łączne czasy lotów modeli poszczególnych zespołów.

Warsztat Terapii Zajęciowej Św. Michał Zamość zdobył łącznie 97 punktów zajmując tym samym I miejsce, natomiast Warsztat Terapii Zajęciowej „Krok za krokiem” zdobył 89 punktów i zajął miejsce II.

Po zakończeniu konkurencji lotów modeli szybowców Instruktor modelarstwa Andrzej Niezgoda zaprezentował indywidualne akrobacje powietrzne latającymi modelami samolotów na uwięzi: typu WICHEREK i typu SW-2.

Kolejnym etapem Treningu była nauka startu, sterowania lotem i lądowania modeli samolotów na uwięzi. Uczestnicy treningu wykonywali razem z instruktorem loty ćwiczebne tymi modelami samolotów na uwięzi z użyciem dwusteru.

Trening był etapem przygotowań zawodników do kolejnych zawodów modeli latających szybowców i modeli latających na uwięzi.

VII Trening zawodników przeprowadzono pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość.

Poprzedni artykułPowstał nowy pas startowy na lotnisku w Mokrem. Jest już data przekazania do użytku
Następny artykułMieszkania chronione wsparciem dla potrzebujących [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments