Jaki będzie pierwszy dzień wiosny? Zapytaliśmy IMGW o prognozę dla Zamościa

0
403

Niewątpliwie do Zamościa i całej Polski zbliża się cieplejszy okres. „Będzie jeszcze kilka chłodniejszych dni ponieważ nadchodzi niż z północnej Europy więc przez Polskę przejdzie front chłodny” mówi Emilia Szewczak z IMGW. Dziś (14.03) na termometrach w Zamościu mamy 13-15 stopni, jutro temperatura w Zamościu spadnie do 6 stopni, pojawią się także przelotne opady deszczu ze śniegiem. W nocy temperatura spadnie do 0 stopni. W czwartek będzie się rozpogadzać, napłynie cieplejsze powietrze, temperatura wzrośnie do 10 stopni. W weekend IMGW prognozuje 12-13 stopni w Zamościu. Od tej pory wartości na termometrach powinny już być dwucyfrowe.

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny będzie z wartościami 13-15 stopni, również noce będą coraz cieplejsze. Temperatura w nocy będzie już „na plusie” i będzie oscylować wokół wartości 6-5 stopni. Amplituda dobowa będzie się więc wyrównywać” zaznacza Emilia Szewczak.

Marzec jest miesiącem, w którym mamy do czynienia z dużą dynamiką atmosferyczną, może napływać do nas arktyczne powietrze. Po 15 marca temperatura będzie coraz wyższa. Jednak tendencja miesięczna będzie w normie. Tak samo zapowiada się kwiecień w Zamościu, w normie termicznej. Wartości temperatury będą dwucyfrowe chociaż nie będzie to jeszcze temperatura 20 stopni i wyżej. Więc jak na kwiecień będzie raczej chłodno. Natomiast uspokoi się wiatr.

Już od jutra uspokoi się pogoda, a najbliższy weekend będzie pierwsza zapowiedzią prawdziwej wiosny” dodaje Emilia Szewczak.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Konsumenta-publikujemy najważniejsze zmiany dotyczące praw konsumentów
Następny artykułDo 6500 złotych dla młodych organizacji pozarządowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments