Brawo Orka Zamość! Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu [ZDJĘCIA]

0
175

W sobotę i niedzielę 8-9 września, w lubelskiej Aqua rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego na krótkim basenie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: 12-13 lat, 14-15 lat i w kategorii open 12+. W dwudniowych zawodach wystartowało łącznie 290 pływaczek i pływaków z 19 klubów z zastrzeżeniem, że zawodnicy spoza województwa nie walczą o medale ZMWL. Zawodnicy w wieku 12-16 lat mają prawo wystartować w dwóch konkurencjach w jednym bloku-łącznie 6 razy. Zawodnicy starsi w dowolnej liczbie konkurencji. Jakby nie patrzeć daje to w klasyfikacji medalowej przewagę klubom, w których trenują starsi zawodnicy np.AZS UMCS Lublin. W tym zestawieniu na 1 miejscu uplasował się AZS UMCS -151 medali, na 2 UKS SP Swim Lublin-23, 3 miejsce UKS Olimpijczyk 23 Lublin-23, 4 miejsce Orka Zamość-14 medali (9-0-5).

Gwiazdą w zamojskiej ekipie był 13 letni Maciej Kędziera, który na 6 startów wywalczył 6 złotych medali! Zwyciężył na dystansie:50 m stylem dowolnym-25,54(tylko 3 setne wolniej od rekordu klubu), 200 m stylem dowolnym-2:07,41, 50 m stylem motylkowym-29.81, 400 m stylem dowolnym-4:40.61,100 m stylem dowolnym-58,51 i 100 m stylem zmiennym-1:06.58. Maciek zwyciężył bezapelacyjnie również w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kategorii 12-13 lat. Za wyścig na dystansie 50 m stylem dowolnym otrzymał 491 pkt, wyprzedzając Huberta Bartnika z Krasnegostawu-404 pkt. i Macieja Jabłońskiego z Avii Świdnik-391 pkt. W kategorii młodzika sklasyfikowanych zostało 84 zawodników.

Drugim multimedalistą w zespole Orki został Jakub Czerwiński. Kuba wywalczył złoty medal na bardzo ciężkim dystansie 200 m stylem motylkowym-2:39,87, drugie złoto odebrał za zwycięstwo w wyścigu na 200 m stylem zmiennym-2:36,28.a trzeci za wyścig na 100 m motylkiem-1:10.16.Trzynastolatek z Zamościa dołożył jeszcze dwa medale brązowe: na 50 m stylem motylkowym-31,46 i 100 m stylem zmiennym-1:10.85.

Medal brązowy na 50 m stylem klasycznym wywalczyła zmagająca się z przeziębieniem Zuzanna Bondyra. Zuzanna uzyskała czas 40,24, medal srebrny wywalczyła Oliwia Łukasiewicz z AZS UMCS 40,23 a złoty Zuzanna Cywka z puławskiej Wisły-40,22! Gdyby nie elektroniczny pomiar czasu, sędziowskie oko nie byłoby w stanie dostrzec różnicy a tym samym wyłonić zwycięscy!

Kolejny brązowy medal dla Orki zdobyła na 50 m stylem grzbietowym-34.16 Hanna Sękowska. Niestety w dalszej części zawodów doznała kontuzji skręcenia stawu skokowego co uniemożliwiło jej dalszy udział w zawodach.

Swój pierwszy upragniony medal MWL wywalczył Hubert Leszkowicz. W wyścigu na 200 m stylem klasycznym Hubert z czasem 3:03,94 wywalczył medal brązowy.

Najlepsze 3 zawodniczki i 3 zawodników w każdej konkurencji i kategorii otrzymało pamiątkowe medale ZMWL najlepsze 3 zawodniczki i zawodnicy w każdej kategorii wiekowej odebrali statuetki a najlepsi w kategorii open nagrody finansowe.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestniczących zawodników Orki, z których większość poprawiała na tych zawodach swoje życiówki. Padło ich łącznie 70!