Jesteś osobą niepełnosprawną? Teraz możesz wypożyczyć sprzęt wspomagający

0
126

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu informuje, że przy PFRON powstała wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością. Realizatorem programu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoba z niepełnosprawnością może wnioskować za pośrednictwem platformy elektronicznej SOW (System Obsługi Wsparcia) o wypożyczenie sprzętu zgodnego z wykazem zamieszczonym w poniższym linku. 

1. Z usług świadczonych przez wypożyczalnię mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością, posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne;

2. Osoba z niepełnosprawnością może wypożyczyć technologię wspomagającą, jeżeli w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymała ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej, jak wnioskowana technologii wspomagającej.

3. Warunkiem wypożyczenia technologii wspomagającej jest zawarcie przez wnioskodawcę umowy wypożyczenia oraz wpłacenie jednorazowej kaucji zwrotnej w wysokości 2% ceny zakupu danej technologii.

4. Umowa wypożyczenia zawierana jest na piśmie lub elektronicznie najpóźniej w dniu dostarczenia technologii wspomagającej.

5. Umowa wypożyczenia technologii wspomagającej zawierana jest z wnioskodawcą na jeden rok, albo na okres krótszy wynikający z okresu ważności orzeczenia. Umowa może ulec przedłużeniu na kolejny rok na warunkach wskazanych w regulaminie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Lubelskim Oddziale PFRON tel. 81 466 76 02 oraz na stronie PFRON.

Źródło: UM Zamość

wheelchair 1629490 1280 Jesteś osobą niepełnosprawną? Teraz możesz wypożyczyć sprzęt wspomagający

Poprzedni artykułBrawo Orka Zamość! Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu [ZDJĘCIA]
Następny artykuł“Kochać, jak to łatwo powiedzieć” jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments