Pożar w szkole. Wszystko poszło zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

0
182
Pożar w budynku Szkoły Podstawowej w Kaczórkach. Za Strażą Pożarną  ćwiczenia zgrywające jednostek Krajowego Sytemu Ratowniczo Gaśniczego połączone z ewakuacją obiektu.
10 października br., w budynku szkoły w trakcie odgrzewania posiłku doszło do zapalenia się tłuszczu w garnku. W wyniku nieskutecznej próby gaszenia, poparzone zostały dwie osoby. Intensywnie rozwijający się pożar z dużym zadymieniem ograniczył możliwość ewakuacji uczniów z budynku, w trakcie której kilku uczniów doznało obrażeń narządów ruchu.
W ramach prowadzonych ćwiczeń:
nauczyciele wraz z personelem szkoły, zgodnie z przyjętym sposobem postępowania przystąpili do ewakuacji uczniów z budynku szkoły.
strażacy po przybyciu na miejsce ćwiczeń przystąpili do działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń pod kątem przebywania osób. Ponadto z uwagi na liczbę osób poszkodowanych zapewniono punkt pomocy medycznej.
W ćwiczeniach uczestniczyli:
strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Zamościa, Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP Krasnobród, OSP KSRG Majdan Wielki, OSP KSRG Stara Huta, OSP KSRG Potoczek, OSP KSRG Suchowola, OSP KSRG Białowola i OSP Dominikanówka, oraz Policja Zamojska. Podsumowania i wstępnej oceny ćwiczeń dokonał zastępca Komendant Miejskiego PSP w Zamościu bryg. Andrzej Szozda.
Źródło: KM PSP w Zamościu
Poprzedni artykułDieta wysokobiałkowa – na czym polega i jakie daje efekty?
Następny artykułBrawo Orka Zamość! Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments