Zamość: Powstał Młodzieżowy Klub Filmowy. Są jeszcze wolne miejsca

0
89

Książnica Zamojska ma imponujące zbiory multimedialne, od animacji przez animę, filmy obyczajowe, dramaty, melodramaty, thrillery. Chcemy aby młodzież świadomie oglądała filmy. Chcemy aby młodzi ludzie umieli odróżniać gatunki filmowe, wiedzieli kto wchodzi w skład ekipy filmowej i jak powstaje film” mówi Joanna Słupska – Maron, pracownik Książnicy Zamojskiej, współprowadząca Młodzieżowy Klub Filmowy.

Młodzież zamojska podczas zajęć w szkole, do której uczęszcza ma zajęcia z fotografii, dziennikarstwa i filmu. Cieszą się dużym zainteresowaniem jednak podstawa programowa nie pozwala by zbyt wiele godzin na te zajęcia poświęcać. Młodzieżowy Klub Filmowy uzupełnia tę lukę i poszerza propozycję z zakresu filmoznawstwa.

Z tygodnia na tydzień mamy coraz więcej uczestników zajęć. Jednak pojawiają się rotacyjnie. Każde zajęcia mają swoja tematykę i młodzież przychodzi na te zajęcia, które najbardziej je interesują” dodaje Joanna Słupska – Maron.

Młodzież współtworzy te zajęcia. Uczestnicy sami mówią o tym czego chcieliby się nauczyć i jakie zagadnienia podjąć. Zajęcia skierowane są do pasjonatów, dla których zdobywani wiedzy z zakresu filmu jest czystą przyjemnością,

Zajęcia skierowane są do uczniów w wieku 13 – 18 lat pasjonujących się filmem i animacją filmową. Podczas spotkań młodzież zdobędzie wiedzę m. in., z wybranych zagadnień dotyczących języka filmowego, historii filmu oraz dowiedzą się jak wykonać storyboard. Przewidziane są również projekcje filmowe i dyskusje.

Kolejne zajęcia odbędą się 6 listopada br. w Sali Konferencyjnej Książnicy Zamojskiej.

Tematem będzie fantastyka oraz film science fiction

Poprowadzą je Joanna Słupska – Maron i Dariusz Kostyński.

Książnica Zamojska serdecznie zaprasza młodych fanów kinematografii.

Zdjęcie: poglądowe Pixabay

film 596009 1280 Zamość: Powstał Młodzieżowy Klub Filmowy. Są jeszcze wolne miejsca

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: ulica Wojska Polskiego zamknięta przez 12 godzin
Następny artykułZamość: W okresie “Wszystkich Świętych” zobaczymy więcej policjantów na drogach i przy cmentarzach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments