“Czwartki u Stanisława” – czyta Piotr Linek

0
160
fot. Książnica Zamojska

Książnica Zamojska zaprasza na nowy cykl spotkań „Czwartki u Stanisława” wzorowanych na wykładach i odczytach organizowanych w Zamościu w latach międzywojennych. Ówcześni prelegenci na stałe wpisali się w historię miasta, tworząc jego kulturalną tkankę. Nie inaczej będzie z naszymi gośćmi… Zapraszamy Państwa do świata pełnego pasji, historii znanej i mniej odkrytej, świata czasów nam bliskich i tego sprzed tysiąca lat. Bądźmy w tym razem w wybrane czwartki w Książnicy Zamojskiej. 

Na początek – w Światowy Dzień Poezji – zapraszamy na odczyt pt. „Poeta w przestrzeni miasta. Rzecz o Bolesławie Leśmianie”. Wygłosi go nauczyciel j. polskiego i poeta, Piotr Linek, który poprowadzi nas szlakiem literackich bohaterów wyjętych z twórczości Leśmiana, których możemy spotkać w zamojskich zakamarkach – zachęcają Organizatorzy.

Zapraszamy 21 marca o godz. 16.00 na Kamienną 20. Wstęp wolny. 

Piotr Linek – urodził się w Zamościu. Jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (dyplom 1991). Od 1995 roku pracuje jako nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Kieruje działem literackim „Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego”. Publikował m.in. w: „Odrze”, „Frazie”, „Akcencie”, „Kresach Literackich”, „Literalia Lublinensia”. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich, autor książek poetyckich. Debiutował zbiorem wierszy …na biegunach (1990). Za Chemię zdziwienia (2005) otrzymał nagrodę im. Anny Kamieńskiej przyznawaną najlepszym książkom poetyckim Lubelszczyzny. Nagradzany za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym i upowszechnianie literatury. Zasłużony Działacz Kultury i Animator Kultury Zamościa.

plakat linek 04 1

Poprzedni artykułMieszkanie w Lublinie – nowa inwestycja Orion czeka na Ciebie
Następny artykułProtesty rolników – będą utrudnienia w mieście i na trasie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments