Protesty rolników – będą utrudnienia w mieście i na trasie

0
402

Na jutro (20 marca, środa) w całym kraju planowanych jest 200 protestów rolników. U proteście ma uczestniczyć ok 200 osób, około 100 ciągników rolniczych oraz około 30 aut osobowych.

W naszym regionie także planowane są akcje protestacyjne. Organizatorzy zapowiadają utrudnienia w dojeździe do Zamościa od strony Hrubieszowa, Krasnegostawu i Tomaszowa Lubelskiego, a także problemy z przejazdem po trasie protestu w samym Zamościu. Utrudnienia maja potrwać 5 godzin.

Na trasę rolnicy wyjadą o godz. 9.00 (jak informuje na swoim profilu Oszukana Wieś), będą się poruszali z prędkością 10km/h.

Rolnicy będą jechali w kierunku Zamościa od strony Hrubieszowa: z parkingu leśnego w miejscowości Karp, DK74, ulicą Hrubieszowską do Ronda Honorowych Dawców Krwi, wjadą w ulicę Wyszyńskiego do Ronda Rady Europy. Przejadą ulicą Peowiaków aż do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. dalej ulicą Lubelską do ronda Leopolda Skulskiego (rondo sitanieckie – miejsce docelowe zgromadzenia), gdzie zaplanowano 3-godzinną blokadę (30 minut blokada, 10 minut przepuszczania pojazdów) skrzyżowania o ruchu okrężnym drogi krajowej nr 17 z drogą krajową nr 74 wraz z pasem pieszo-jezdnym w kierunku ronda Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny umożliwiającym ustawienie ciągników i innych pojazdów uczestniczących w proteście.

Dodatkowo, na trasie Zamość – Krasnystaw protestujący będą przemieszczać się od ronda w Sitańcu do ronda w Krasnymstawie. Na trasie Zamość – Zwierzyniec, rolnicy będą jechać pomiędzy rondem w Zwierzyńcu, a rondem przy Castoramie w Zamościu. Inna grupa rolników będzie protestowała, pokonując trasę Zamość – Tomaszów Lubelski.

Kolumna pojazdów poruszać się będzie jednym prawym skrajnym pasem ruchu, w sposób zapewniający jak najmniejsze utrudnienia w ruchu.

Poza kolejnością będą przepuszczane pojazdy uprzywilejowane, pojazdy zostaną ustawione w sposób zapewniający tzw. korytarz życia.

Poprzedni artykuł“Czwartki u Stanisława” – czyta Piotr Linek
Następny artykułPrzegląd Filmów Oscarowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments