Utrudnienia na trasie Orszaku Trzech Króli w Zamościu

0
595

X edycja Orszaku Trzech Króli w Zamościu, w dniu 6 stycznia 2024 r. odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

W obrębie Starego Miasta tj. ulicami Zamkowa – Królowej Jadwigi – Akademicka – Waleriana Łukasińskiego – Okopowa – Tadeusza Kościuszki – Bernarda Moranda – Rynek Wielki (scena) przemarsz Orszaku w godz. 11.30 – 12.40 odbędzie się przy całkowitym zamknięciu ruchu drogowego. Ruch będzie kierowany przez Policję w obrębach skrzyżowań z ww. ulicami. 

Początek i koniec kolumny będzie zabezpieczony przez samochody służb mundurowych – Straż Miejska, OSP Gminy Zamość z włączonymi światłami ostrzegawczymi bez sygnałów dźwiękowych.                                                                                  

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie do bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku  jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te,  które przygotuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikiem od godz. 10.30 będzie znajdować się przy Katedrze Zamojskiej,  natomiast podczas przemarszu zajmie miejsce na końcu grupy kolędników.

Bezpłatna toaleta- kabina Toi Toi będzie zabezpieczona przy lodowisku.

Bezpośrednio po pokłonie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, polonez do melodii „Bóg się rodzi” wykonają Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość i Zespół Pieśni           i Tańca „Zamojszczyzna”.

Kolędowanie na trasie Orszaku zabezpieczą Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio, uczestnicy Orszaku.             

Organizatorzy dla uczestników Orszaku zabezpieczyli grochówkę żołnierską przygotowaną przez 32. Wojskowy Oddział Gospodarczy, „szczodraki zamojskie”            i „gwiazdki królewskie” przygotowane przez Piekarnię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej, potrawy regionalne przygotowane przez Panie z KGW Gminy Zamość, gorącą herbatę.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia.

mapka orszak 2024 Utrudnienia na trasie Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Poprzedni artykułNowi nauczyciele mianowani
Następny artykułNie żyje 53-letni mężczyzna
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments