Konkurs plastyczny dla przedszkolaków “Znaczek z Zamościa” rozstrzygnięty [ZDJĘCIA i LAUREACI]

0
430

W dniu 30 października 2023r. w budynku Urzędu Pocztowego Poczty Polskiej przy ul. Kościuszki 9 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Znaczek z Zamościa” organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu we współpracy z Pocztą Polską w ramach Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego.

Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Znaczek z Zamościa” otrzymał honorowy patronat Prezydenta Miasta Zamość – Pana Andrzeja Wnuka oraz Poczty Polskiej. Celem konkursu było uwrażliwienie na zanikające tradycje i zwyczaje pisania listów, wysyłania kartek, a także wypromowanie naszego miasta wśród przedszkolaków z różnych miast Polski.

Na konkurs wpłynęły 63 prace z 14 placówek przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały na nich miejsca, które najbardziej kojarzą się im z Zamościem. Był to nie tylko Ratusz i ormiańskie kamieniczki, ale także zamojskie Zoo, park miejski, mury obronne i fortyfikacje, pomnik Jana Zamoyskiego oraz inne ciekawe miejsca Zamościa.

Dzięki współpracy z Panią Bożeną Pawluk – naczelnikiem Urzędu Pocztowego przy ul Kościuszki 9 w Zamościu oraz Panem Piotrem Zgnilcem – właścicielem Agencji Ubezpieczeniowej w Zamościu praca 6 – letniej Kai z Przedszkola Miejskiego Nr 6 zostanie wydana w formie pocztówki okolicznościowej w nakładzie 200 sztuk i pojawi się w urzędach pocztowych w całym kraju. Natomiast praca 4 – letniego Cezarego z Przedszkola Miejskiego Nr 12 zostanie wydana w formie znaczka personalizowanego przez Pocztę Polską i jak dodaje dyrektor Przedszkola Nr 7, Pani Aleksandra Baranowicz, – „Konkurs nie kończy się w tym miejscu. Wydane pocztówki zostaną rozesłane do przedszkoli w Polsce z prośbą o pocztówkę zwrotną z danego miasta. Będzie to wspaniała okazja do promocji Zamościa, a tym samym do poznawania polskich miast przez naszych przedszkolaków”.

Partnerami w konkursie byli: Poczta Polska w Zamościu, Ogród Zoologiczny w Zamościu
im. Stefana Milera, Archiwum Państwowe w Zamościu, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” w Zamościu, Park Trampolin Fort Jump w Zamościu, Piotr Zgnilec – Agencja Ubezpieczeniowa w Zamościu, Księgarnia „Trio z Roztocza, Książnica Zamojska, Księgarnia na Solnym, Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.

Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w holu głównym Poczty Polskiej przy ul. Kościuszki 9.

Lista laureatów konkursu:

Nagroda Poczty Polskiej „Pocztówka z Zamościa”:

Kaja Skiba – Przedszkole Miejskie Nr 6

Nagroda Poczty Polskiej „Znaczek personalizowany”:

Cezary Czerniak – Przedszkole Miejskie Nr 12

Nagroda Dyrektora PM 7 „Sesja zdjęciowa”:

Kaja Gołębiowska – Przedszkole Miejskie Nr 1

W kategorii dzieci 3-4 letnich nagrody otrzymali:

I miejsce: Julia Kotarska – Przedszkole Miejskie Nr 12

II miejsce: Gabriela Lewczuk – Przedszkole Miejskie Nr 1

III miejsce: Alicja Grula Przedszkole Miejskie Nr 10

W kategorii dzieci 5-6 letnich nagrody otrzymali:

I miejsce: Izabela Radlińska – Przedszkole Miejskie Nr 14

II miejsce: Karolina Maciocha -Przedszkole Miejskie Nr 10

III miejsce: Hanna Kitka lat 6 – Przedszkole Miejskie Nr 1

Ponadto przyznano wyróżnienia:

Ada Winiarska – Przedszkole Miejskie Nr 5

Elena Adamczuk – Przedszkole Miejskie Nr 10

Dorota Kasprzyk – Przedszkole Miejskie Nr 6

Aleksandra Radlińska – Przedszkole Miejskie Nr 14

Maja Adamowicz – Przedszkole Miejskie Nr 12

Józef Pyś – Smoliński – Niepubliczne Przedszkole „Ziarenko”

Nikola Bednarz – Przedszkole Miejskie Nr 10

Weronika Ptak – Przedszkole Miejskie Nr 14

Łucja Dyjak – Przedszkole Miejskie Nr 5

Filip Magdalan – Przedszkole Miejskie Nr 1

Maja Przybyszewska – Przedszkole Miejskie Nr 1

Emilia Harasiuk – Przedszkole Miejskie Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

Wyróżnienia Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi:

Anna Błońska- Przedszkole Miejskie nr 2

Antoni Oryszczak- Niepubliczne Przedszkole Słoneczko

Błażej Kleban- Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

Julia Mazurek- Przedszkole Ziarenko

Łucja Puzio- Przedszkole Radosna Kraina

Lidia Kuźma- Przedszkole Miejskie nr 4

Wiktor Ostasz- Przedszkole Miejskie nr 15

/materiał nadesłany/

Poprzedni artykułKsiążnica Zamojska zaprasza na seminarium “Książka w Rodzinie – Rodzina w Statystyce”
Następny artykułHulajnogi znikają z ulic Zamościa. Powrócą na wiosnę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments