Projekt dodatków do emerytury dla wieloletnich członkiń KGW- inicjatywa ministra Romanowskiego

0
143

Jestem przekonany, że osobom współtworzącym lokalne społeczności polskiej wsi należy się większe wsparcie ze strony Państwa. Szczególnie zasługują na to kobiety, które od lat angażują się w działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Właśnie dlatego przygotowałem projekt ustawy, który przewiduje ustanowienie świadczenia pieniężnego w wysokości 200 zł miesięcznie, stanowiącego dodatek do emerytury dla osób, które przez wiele lat uczestniczyły w działalności KGW. Jest to rozwiązanie wzorowane na obowiązujących od tego roku świadczeniach dla strażaków ochotników.

Ten projekt to wyraz wdzięczności dla Pań z KGW za nieoceniony wkład w pracę na rzecz popularyzowania polskiej kultury i rozwoju naszych Małych Ojczyzn. Jako człowiek urodzony i wychowany na wsi nigdy nie zapomniałem, jak ważne jest to dla naszej narodowej i chrześcijańskiej tożsamości. Przez ponad 100 lat nieprzerwanej działalności Koła Gospodyń Wiejskich dały się poznać jako prężne wspólnoty, podejmujące wiele wspaniałych inicjatyw. Kobiety tworzące Koła Gospodyń Wiejskich mają ogromne zasługi w budowaniu międzyludzkich więzi i organizowaniu życia wiejskich społeczności. Pokoleniom żon, matek i babć w ogromnym stopniu zawdzięczamy przechowanie wiary, patriotyzmu i polskiej tradycji.

Gorąco zachęcam i członkinie KGW, ale również wszystkich sympatyków do wsparcia tej inicjatywy. Sam projekt oraz szczegółowe informacje znajdują się na mojej stronie www oraz na moim profilu na Facebooku. Mam nadzieję, że ten projekt jest dopiero początkiem moich działań na rzecz polskiej wsi, które jako poseł będę mógł realizować w Sejmie nadchodzącej kadencji.

Wychowałem się na wsi, w rodzinie rolniczej i jestem z tego dumny, ale też pomaga mi to w codziennej pracy na rzecz Polski, na którą składa się przecież bardzo wiele działań na rzecz lokalnych społeczności. Z ramienia ministra Zbigniewa Ziobro odpowiadam w Ministerstwie Sprawiedliwości między innymi za Fundusz Sprawiedliwości. Jego celem jest wsparcie ofiar przestępstw oraz zapobieganie przestępstwom oraz ich skutkom. Oczywiście ważna jest pomoc psychologiczna i prawna dla pokrzywdzonych i tę realizujemy w zakresie kilkukrotnie większym niż nasi poprzednicy. Ale było dla mnie bardzo ważne, żeby Fundusz zaangażował się w pomoc dla OSP oraz dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Dlatego realizujemy wsparcie w ramach drugiego naszego flagowego programu o charakterze prewencyjnym. Bo lepiej zapobiegać przestępstwom niż leczyć ich skutki. A KGW to przecież serce każdej miejscowości, są ważnym ośrodkiem aktywizacji społecznej i współpracy międzypokoleniowej, a ich największym atutem jest promowanie ważnych dla Polaków wartości. Można zaryzykować stwierdzenie, że kobiety widzą więcej, są bardziej empatyczne, często szybciej reagują i mają energię do podejmowania działań na rzecz drugiego człowieka. Dlatego wspieramy różnorodne inicjatywy organizowane przez Koła, edukujące w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony przed przemocą domową, przemocą ze strony rówieśników w szkole, przed oszustami internetowymi oraz o bezpieczeństwie w sieci. Pomysłowość i kreatywność pań w organizowaniu atrakcyjnych zajęć, czy to dla seniorów, czy rodziców i dla dzieci, są naprawdę niesamowite. Na przykład dzięki wspólnemu pieczeniu ciasteczek w formie znaków drogowych dzieci zapamiętują, kiedy mają ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Do tych środków przekazywanych przez Fundusz panie z Kół Gospodyń Wiejskich dokładają swój czas i wielkie serce.

W polityce ważna jest wiarygodność. Myślę, że moja działalność w regionie świadczy o tym, że nie rzucam słów na wiatr. Obiecałem należyte upamiętnienie powstania zamojskiego i wspólnie z ministrem Zbigniewem Ziobro przedstawiłem przygotowany przeze mnie projekt ustawy. W Zamościu działają już od ponad trzech lat Centrum Wsparcia Informatyki oraz Centrum Cyberbezpieczeństwa, będące cybertarczą dla całego polskiego wymiaru sprawiedliwości a dla Zamojszczyzny ważnym centrum kompetencji i miejscem atrakcyjnej pracy. Podobnie jest również w przypadku KGW. Mam nadzieję, że projekt ustawy uzyska szerokie poparcie społeczne i uda się go jak najszybciej wdrożyć w życie.

/materiał nadesłany/

kgw Projekt dodatków do emerytury dla wieloletnich członkiń KGW- inicjatywa ministra Romanowskiego

Poprzedni artykułPrzebudowali drogę powiatową, poświęcili i oddali do użytku [ZDJĘCIA]
Następny artykułMarcin Romanowski, czyli największy wróg lewicy z poparciem partii Marka Jurka.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments