Marcin Romanowski, czyli największy wróg lewicy z poparciem partii Marka Jurka.

0
214

Obrońca życia, rodziny i wiary. Marcin Romanowski, czyli największy wróg lewicy z poparciem partii Marka Jurka.

Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka i jego środowisko Prawicy Rzeczypospolitej wezwało swoich sympatyków w okręgu chełmsko-zamojskim do głosowania na Marcina Romanowskiego jako najlepszego kandydata środowisk narodowych, konserwatywnych i chrześcijańskich do Sejmu.

Polityk Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobro startuje w okręgu obejmującym wschodnią połowę województwa lubelskiego (dawne województwa zamojskie, chełmskie i bialsko-podlaskie) z 7. miejsca z listy PiS.

Jak podkreśla Prawica Rzeczpospolitej, Marcin Romanowski to „konserwatywny polityk, który jako pierwszy w Zjednoczonej Prawicy stanowczo opowiedział się za wypowiedzeniem genderowej konwencji stambulskiej. Jako członek kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiedzialny na poziomie europejskim i krajowym za prawo rodzinne, konsekwentnie stawia opór ofensywie ideologii gender i stoi na straży instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Jednoznacznie opowiada się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci, broni chrześcijańskich fundamentów naszej cywilizacji wobec chrystianofobicznej agresji lewackich aktywistów i naporu nielegalnych muzułmańskich imigrantów, a także sprzeciwia się wszelkim próbom odbierania Polsce suwerenności i budowie europejskiego superpaństwa.”

Zdaniem Prawicy Rzeczpospolitej to kandydat, który w „maksymalnie możliwy sposób zapewni obronę cywilizacji chrześcijańskiej i obronę naszego interesu narodowego, a zwłaszcza zagrożonej przez ekspansjonizm unijny, polskiej suwerenności.”

To nie jedyne wsparcie ze strony środowisk konserwatywnych, narodowych i chrześcijańskich. Niedawno Romanowski, – jako jedyny ze wszystkich kandydatów do Sejmu z okręgu chełmsko-zamojskiego – został wskazany przez Instytut Ordo Iuris, największą  fundację działająca na rzecz ochrony życia nienarodzonego i tradycyjnych wartości, jako godny wsparcia w nadchodzących wyborach.

Również inne środowiska, jak np. Rycerze Jana Pawła II czy Męskiego Różańca, w swoim liście zachęcającym do  modlitwy w intencji Ojczyzny pośrednio zachęcały do głosowania na kandydatów Suwerennej Polski. W tym oczywiście na Marcina Romanowskiego. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jego stanowczość w obronie chrześcijańskich wartości, a przede wszystkim ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci są oczywistym wyborem dla środowisk katolickich.

Rzeczywiście, jak przyznaje Minister Zbigniew Ziobro, Marcin Romanowski słynie z mocnego kręgosłupa moralnego. Polityk Suwerennej Polski pełniący funkcję wiceministra sprawiedliwości bardzo aktywnie działa na rzecz ochrony życia, rodziny, wolności i wartości chrześcijańskich. Z wykształcenia Romanowski jest doktorem nauk prawnych. Jest pomysłodawcą Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, kształcącej konserwatywny elity prawnicze. Bogaty dorobek naukowy i doświadczenie w pracy uniwersyteckiej – jest chociażby wykładowcą na założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – sprawia, że jest częstym komentatorem w mediach nie tylko jako polityk, ale również jako ekspert. Pomimo częstych ataków ze strony lewicy, wielokrotnie gości w TV Trwam i Radio Maryja gdzie odważnie wypowiada się w obronie wartości chrześcijańskich, nie stroniąc od ostrej krytyki skrajnej lewicy. Za swoje wypowiedzi o lobby homoseksualnym został swego czasu został zaskarżony do KRRiT przez Fundację Basta promującą postulaty LGBT.

Na łamach Naszego Dziennika regularnie publikowane są felietony dr Romanowskiego, który ostrym piórem punktuje lewicową hipokryzję – “Zamiast faktów, ideolodzy lewicowi chcą nauczać dzieci o nadrzędnej roli „płci kulturowej” (z ang. „gender”), czy wreszcie możliwość swobodnej zmiany orientacji seksualnej, a nawet samej płci. Ich celem jest gruntowna seksualizacja dzieci i młodzieży” – pisał w jednym ostatnich numerów katolickiego dziennika.

Nasz Dziennik zachęca, aby nie marnować głosu na inne listy i kandydatów którzy nie mają szans wejść do parlamentu, a tylko rozbijają głosy między różne listy czy różnych kandydatów. Dla środowiska Radia Maryja i Tv Trwam w naszym okręgu bez wątpienia kandydatem na którego trzeba głosować jest minister Romanowski.

Bez wątpienia Marcin Romanowski jest jednym z największych przeciwników skrajnej lewicy, która otwarcie atakuje tradycyjne wartości oparte na społecznej nauce Kościoła w polskiej przestrzeni politycznej. W związku tym dla środowiska Radia Maryja i TV Trwam z pewnością jest kandydatem numer jeden. Jednocześnie w Naszym Dzienniku czytamy wezwania, aby nie marnować głosu na inne listy i kandydatów którzy nie mają szans wejść do parlamentu, a tylko rozbijają głosy między różne listy czy różnych kandydatów.

Co ważne, tradycyjne i konserwatywne poglądy nie przeszkadzają Romanowskiemu być najaktywniejszym spośród wszystkich lubelskich polityków w mediach społecznościowych. Jak widać, konserwatywne i chrześcijańskie treści mogą się również przebić na portalach społecznościowych. Ale to oczywiście nie tylko aktywność w sieci, ale przede wszystkim ogromna ilość spotkań i działań w naszym regionie. Działań broniących naszych narodowych i chrześcijańskich wartości połączonych i jednocześnie niespotykanej innowacyjności. Z jednej strony przygotował projekt ustawy upamiętniający powstanie zamojskie i Dzieci Zamojszczyzny w formie święta państwowego, z drugiej zbudował w Zamościu Centrum Cyberbezpieczeństwa chroniące przed cyberatakami całe polskie sądownictwo. Jeżeli zatem 15 października mieszkańcy wschodniej Lubelszczyzny powierzą Marcinowi Romanowskiemu mandat poselski, z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy o jego krucjacie przeciwko ideologii gender i działaniach na rzecz regionu.

zdj do artykulu Marcin Romanowski, czyli największy wróg lewicy z poparciem partii Marka Jurka.

Poprzedni artykułProjekt dodatków do emerytury dla wieloletnich członkiń KGW- inicjatywa ministra Romanowskiego
Następny artykułTango czy folklor? I miłość do futbolu w opowieściach o Argentynie [WSTĘP BEZPŁATNY]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments