Uroczyste obchody 103. rocznicy bitwy pod Komarowem [PROGRAM]

0
269

Przed nami obchody 103. rocznicy Bitwy pod Komarowem. Obchody będą dwudniowe i rozpoczną się w sobotę, 26 sierpnia w Woli Śniatyckiej (gm. Komarów Osada).

Na Zamojszczyźnie wciąż wspomina się zwycięską Bitwę pod Komarowem z 31 sierpnia 1920 roku, która zadecydowała o losach wojny polsko-bolszewickiej. To wtedy polska dywizja rozgromiła w pył znacznie liczniejszą armię sowiecką.

Tegoroczne obchody rozpoczną się 26 sierpnia, w Woli Śniatyckiej, o godzinie 17 koncertem pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu Katarzyny Zawady. Będzie także koncert pod hasłem „Ku chwale Niepodległej” w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Lublina.

Na koniec dnia odbędzie się pokaz teatru ognia „Hesperydy” z Klubu Wojskowego 19 Batalionu Zmechanizowanego z Chełma. Uczestnicy obchodów wspólnie śpiewać będą pieśni patriotyczne przy ogniskach.

W niedzielę, 27 sierpnia wszyscy uczestnicy zbiorą się pod monumentalnym pomnikiem o godzinie 10.45. Następnie o godzinie 11 odbędzie się polowa Msza św. Od godziny 12.30 odbywać będą się uroczystości z ceremoniałem wojskowym, natomiast o 13.30 rozpoczną się pokazy kawaleryjskie i wojskowe.

Nie zabraknie także przemówień, prelekcji i wspomnień o bitwie. Zaplanowano również wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych mieszkańców gminy Komarów Osada.

Ponadto od poniedziałku, 21 sierpnia, w ramach obchodów 103. rocznicy Bitwy pod Komarowem odbywają się ogólnopolskie ćwiczenia na wierzchowcach Huzar 2023.

Wszystkie wydarzenia odbędą się pod patronatem prezydenta RP.

dsc 5714 Uroczyste obchody 103. rocznicy bitwy pod Komarowem [PROGRAM]

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Mirczu. Nie żyje 48 letni mężczyzna (zdjęcia)
Następny artykułMnóstwo atrakcji na dożynkach. Zagra: Zenek Martyniuk, Piotr Cugowski ale nie tylko (Program)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments