Orkiestra zagra już po raz 32!

0
110

Koncerty, dary dla WOŚP, kiermasze, pokazy, przejażdżki samochodami i wiele, wiele innych atrakcji przygotowano na tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Będzie się działo w całej Polsce, również w Zamościu i okolicach. Na ulice wyjdą, jak zawsze, wolontariusze z puszkami. Nie omijajcie ich!” – apeluje Agnieszka Bida z zamojskiego Sztabu WOŚP Nr 6825.

„32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Mottem akcji jest “Tu wszystko gra OK!”, a cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

W zamojskim Sztabie Nr 6825 mieszczącym się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego zarejestrowanych jest 390 wolontariuszy. W dniu finału kwestować będą od godz. 8 rano do 20 wieczorem, a rozpoznać ich można po charakterystycznych puszkach, identyfikatorach oraz rozdawanych czerwonych serduszkach.

Dla wszystkich tych, którzy chcą wspomóc akcję nie wychodząc z domu sztab uruchomił e-skarbonkę. Link do niej dostępny jest na sztabowym facebooku @Sztab 6825 WOŚP Zamość.

Aktywności w dniu finału w Zamościu nie zabraknie. W niedzielę 28 stycznia WOŚP będzie grał na Rynku Wielkim, w Galerii Twierdza i w MDKu.

Od godz.12.00 na Rynku Wielkim zaplanowano szereg atrakcji: zimna kąpiel dla zdrowia, (Zamojski Klub Morsa), Belgijka (12.30 ZHP Hufiec Zamość), gorąca grochówka z harcerzami, gry, zabawy, integracja (12.00 – 15.00), spacer po zamojskiej Starówce (Stowarzyszenie Turystyka z Pasją, start przy schodach Ratusza o godz. 13.00), animacje z Mimem, spotkanie z alpakami (Alpaki Szajówka, 14.30 – 16.30). Przez cały czas trwania Finału, na Rynku obecni będą mundurowi: 18 Pułk Przeciwlotniczy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Komenda Miejska Policji w Zamościu, Straż Miejska Miasta Zamość, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. O godz.20.00 tradycyjne „Światełko do nieba” z udziałem Grupy Forge of Fire – taniec ognia.

W Galerii Twierdza, w dniach 22.01.2024 r. do 28.01.2024 r. w godz. 11.00 – 18.00 odbywa się Kiermasz z serduszkiem. W dniu finału, 28 stycznia, w godzinach 12.00 – 17.00 odbędzie się tam Koncert z darami dla WOŚP. Zaplanowano występy wokalne, taneczne, instrumentalne, akrobatyczne, sportowe. Wystąpią wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Zamościu, Akademii Rozwoju Talentu „Violinki”, Zamojskiej Szkoły Suzuki. Wystąpi Zespół Muzyczny „Skynowa”; Fitness Platinium „Zumba Team”, Total Active Klub Fitness, Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego oraz Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

O godz. 12.00 zostanie rozegrany turniej szachowy „Szachiści grają dla WOŚP”.

Zaplanowano także liczne stanowiska animacyjno – edukacyjne dla dzieci i dorosłych:

  • Zamojski Dom Kultury – malowanie buzi, tatuaże;
  • Stowarzyszenie „Lokalnie i Globalnie” – malowanie toreb;
  • Alleta Wojciechowska, Agnieszka Wójtowicz – wplatanie kolorowych warkoczyków;
  • Klub Sportowy ERKA – pokaz skoków na ścieżce;
  • Technikum Programistyczno – Robotyczne New Technology – pokazy autonomicznych robotów;
  • Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość – prezentacja wyposażenia militarnego, pokaz samoobrony;
  • Roztoczańska Grupa Ratowników Drogowych – pokaz resuscytacji;

PGK Zamość – „Zamojska kranówka”

Wolontariusze kwestujący podczas 32. Finału WOŚP mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK za okazaniem identyfikatora, a także z poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich w kawiarenkach:

12.00 – 20.00 MDK Zamość- ul. Kamienna 20

10.00 – 15.00 – Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu – ul. Kilińskiego 11

10.00 – 18.00PSB Mrówka – ul. Wyszyńskiego 13

10.00 – 18.00 – Banici Zamojscy – ul. Szczebrzeska 5 (Wartownia)

08.00 – 20.00Straż Miejska- ul. Rynek Wielki 13

09.00 – 17.00 – Kawiarnia MOS CAFE – ul. Łukasińskiego 12A/4

11.00 – 16.00 – Związek Nauczycielstwa Polskiego – ul. Rynek Wielki 8

14.00 – 17.00Galeria Handlowa Twierdza Zamość – ul. Przemysłowa 10

10:00 – 18:00 – Sklep CASTORAMA – ul. Dzieci Zamojszczyzny 4

W holu Zamojskiego Domu Kultury już funkcjonuje Galeria Dobroczynności. To zbiór prac artystów związanych z Zamościem, którzy zdecydowali się przekazać swoje obrazy na cel WOŚP. Wśród artystów, których prace można kupić, znaleźli się: Elżbieta Gnyp, Joanna Słupska-Maron, Arkadiusz Burda, Inez Zyga, Małgorzata Sagata-Noga, Henryk Szkutnik, Agnieszka Palonka, Stanisław Orłowski, Łukasz Zwolan, Andrzej Pogudz, Robert Gomułka, Marzena Miśkiewicz i Gabriela Łyko.

Każda z prac w galerii ma ustaloną wyłącznie cenę minimalną, co oznacza, że aby stać się właścicielem danego dzieła, należy wrzucić do puszki równowartość ceny minimalnej.

Galerię Dobroczynności można odwiedzać w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.00, a w sobotę 27 stycznia i w finałową niedzielę 28 stycznia, obrazy będą prezentowane w pasażu Galerii Twierdza.

Do wspólnego grania z WOŚP włączają się m.in.: Klub UKS Azymut Siedliska, który organizuje „Puchar Roztoczańskich Wąwozów runda 1”. Będą to zawody biegowe: Rekreacyjny bieg trailowy (5 km), Trailowy marsz nordic walking, Zawody w biegu na orientację. 

Gmina Zamość w Szkole Podstawowej w Żdanotwie będzie grała od godz. 10.00 do 17.45. W tym czasie odbędą się licytacje, występy wokalne, teatralne, sportowe, taneczne i kabaretowe uczniów, kół, zespołów i stowarzyszeń działających w Gminie Zamość.

Na Rynku przy Ratuszu w Zwierzyńcu odbędą się koncerty dla WOŚP, występy, pokazy oraz światełko do nieba.

W Krasnobrodzie zagra Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, zespoły Jeszcze Jeden” i „Mefis”.

Zabezpieczenie 32 Finału WOŚP w Zamościu zapewni Policja oraz Straż Miejska.

Poprzedni artykułUDOSTĘPNIJ: aktualne terminy rejestracji na bezpłatne badania USG
Następny artykułBus dla druhów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments