Dla zysku substancją żrącą zeszpeciła skórę córki [FILM]

0
571

Zatrzymaliśmy 43-letnią mieszkankę powiatu łukowskiego za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnią córką. Kobieta doprowadzała do kontaktu toksycznej substancji z twarzą dziecka powodując zeszpecenia ciała. Na leczenie dziecka wielokrotnie prowadzone były zbiórki pieniędzy.

Zatrzymanie 43-latki to wynik prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Dziś Sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt.

Prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie śledztwo dało podstawę do przedstawienia matce dziecka zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta od 2017 roku doprowadzała do kontaktu skóry dziecka z nieustaloną płynną substancją toksyczną o cechach drażniących/żrących, powodując rozległe zmiany skórne w różnych fazach rozwoju. Doszło do trwałego, istotnego zeszpecenia dziecka, zaburzającego normalne społeczne funkcjonowanie człowieka i spełnianie adekwatnych do kolejnych etapów życia ról społecznych.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz policjantów łukowskiej komendy.

Matce dziecka grozi do 15 lat pozbawienia wolności przy uwzględnieniu zmian treści przepisów w czasie najłagodniejszego dla niej zagrożenia karnego.

Prokurator skierował wobec niej wniosek do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś Sąd zastosował wobec podejrzanej  tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: nadkomisarz Andrzej Fijołek Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

68 236521 g Dla zysku substancją żrącą zeszpeciła skórę córki [FILM] 68 236520 g 1 Dla zysku substancją żrącą zeszpeciła skórę córki [FILM]

Poprzedni artykułWypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dwóch osobówek
Następny artykuł28. Sacrofilm i benefis Krzysztofa Zanussiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments