Tomaszowski szpital z rządowym finansowaniem na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

0
125

Tomaszowski szpital z rządowym finansowaniem na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Aż 109 mln zł na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR trafi do 11 podmiotów leczniczych w woj. Lubelskim – wśród nich znajduje się także szpital w Tomaszowie Lubelskim. Tak ogromne wsparcie Rządowych Środków Funduszu Medycznego pozwoli zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pacjentów przebywających na SOR oraz jakość i szybkość udzielanych im świadczeń zdrowotnych.

Dzięki tym inwestycjom pacjenci w Krasnystawie, Tomaszowie Lubelskim, Parczewie czy Radzyniu Podlaskim już wkrótce będą mogli leczyć się w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są intensywnie użytkowane przez całą dobę – stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego pozwolą zakupić najnowocześniejszy, niezawodny sprzęt tam, gdzie każda minuta decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu. Zakupiony zostanie także sprzęt przyspieszający diagnostykę, co pozwoli na trafniejsze diagnozy, przyspieszy powrót do zdrowia i skróci czas oczekiwania na wizytę u lekarza – mówi Ryszard Madziar, doradca Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina.

Na Lubelszczyźnie sto procent finansowania wnioskowanych projektów na przebudowę i modernizację SOR otrzymały: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim (15 mln zł na  projekt „SOR Przyjazny Pacjentowi”),  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie ( 9,2 mln zł na projekt „Przebudowa i doposażenie SOR”),  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim (6,4 mln zł na projekt „Doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego oraz współpracujących z nim pracowni diagnostycznych),  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie ( 10,7 mln zł na projekt „Modernizacja, przebudowa, doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR”), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej (7,3 mln zł na „Doposażenie w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego”), Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie (11,4 mln zł na „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i współpracującej pracowni RTG”),

W ramach naboru w całym kraju ze środków Funduszu Medycznego Ministerstwo Zdrowia Przyznało środki łącznie 152 placówkom na łączną kwotę blisko 1,5 mld zł. Realizacja inwestycji objętych dofinansowaniem ma zakończyć się do końca 2025 r.

ryszard madziar cmyk z tlem v2 kopia 1 Tomaszowski szpital z rządowym finansowaniem na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Poprzedni artykułTylu fachowców w jednym miejscu
Następny artykułDobre biuro rachunkowe – kiedy skorzystać z usług księgowego?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments