Festiwal Pieśni Powstania Zamojskiego [ZAPROSZENIE]

0
145

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego “Zamojszczyzna” zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego. Partnerem wydarzenia jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Festiwal jest organizowany dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz środkom Stowarzyszenia jako Organizatora.

Organizowany po raz drugi Festiwal ma charakter otwarty, adresowany jest do artystycznych zespołów młodzieży starszej i osób dorosłych o charakterze instrumentalno-wokalnym, wokalnym i do solistów, duetów.

Festiwal ma formułę dwuetapowego konkursu artystycznego:

I etap — przesłuchania powiatowe, przeprowadzone zgodnie z przyjętym Regulaminem odrębnie dla powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego wraz z miastem Zamość.

Uczestnicy występować będą w dwóch kategoriach: I kat. soliści i duety oraz II kat. zespoły instrumentalno-wokalne i wokalne.

UWAGA! Każdy zespół, solista w pierwszym etapie prezentuje dwa utwory, w tym przynajmniej jeden z pierwszego rozdziału wydanego przez Stowarzyszenie „Śpiewnika Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny”- (do pobrania na stronie internetowej : https://zamojszczyzna.org/wp-content/uploads/2022/08/spiewnik-srlz-2022.pdf)

Eliminacje zostaną zakończone wyłonieniem laureatów miejsc I – III w obu kategoriach konkursowych: soliści i zespoły, przyznaniem nagród i kwalifikacją laureatów do  Koncertu Finałowego Festiwalu. Każdy uczestnik otrzyma dyplom pamiątkowy za udział w projekcie.

 

Eliminacje w Zamościu odbędą się:

05.09.2023 r. godz. 17.00 – Klub 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego Zamość
zgłoszenia: [email protected]
tel. 507 159 010

 

II etap  – udział laureatów, zwycięzców eliminacji powiatowych  w Koncercie Finałowym Festiwalu, który odbędzie się dnia 10 września 2023 r.  w Klubie Garnizonowym w Zamościu.

Każdy z uczestników wykona jeden utwór ze „Śpiewnika Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny”. Premiowane będzie wykonanie pieśni Powstania Zamojskiego z pierwszego rozdziału ww. Śpiewnika.

Komisja Konkursowa wybierze Laureatów Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego – edycja 2023 w obu kategoriach konkursowych: soliści i zespoły.

Dla Laureatów Koncertu Finałowego (w obu kategoriach) przewidziane są nagrody rzeczowe oraz statuetki/puchary, dyplomy. 

W skład Jury Festiwalu wchodzą m.in. uznani instruktorzy w środowisku muzycznym Zamojszczyzny, mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami artystycznymi.

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego “Zamojszczyzna” serdecznie zaprasza do zgłaszania udziału w organizowanym Festiwalu.

Źródło: UM Zamość

7509b Festiwal Pieśni Powstania Zamojskiego [ZAPROSZENIE]

Poprzedni artykułZamość: Potwierdzamy. Praca za granicą jest na wyciągnięcie ręki
Następny artykułZ 3 promilami prowadził ciągnik rolniczy (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments