Zamojszczyzna: Krajobraz po burzy [ZDJĘCIA]

0
817

Wczoraj (17 lipca) na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego przeszła burza. Pomimo tego, że burza trwała zaledwie kilka minut, silnie wiejący wiatr i opady, pozostawiły obraz jak po przejściu tornado. Pozostały połamane drzewa i uszkodzone samochody. Jednak najważniejsze jest to, że nikt nie został poszkodowany.

Strażacy wyjeżdżali 25 razy do usuwania skutków burzy. Najwięcej w gminie Sułów – 4 razy, i gminie Zwierzyniec – 3 razy. W mieście Zamość oraz gminie Nielisz i Komarów Osadzie, strażacy interweniowali po 2 razy, natomiast w gminach: Adamów, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Skierbieszów, Szczebrzeszyn i Zamość po jednym razie.

W 21 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg. W 3 przypadkach (w mieście Zamość, Zwierzyniec i Michalów) powalone drzewa uszkodziły 3 pojazdy. W Zamościu przy ulicy Ciepłej, złamany konar upadł na jadące auto. Jednak kierująca kobieta, i znajdujące się w pojeździe dziecko, nie doznali żadnych obrażeń. Ponadto w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej przewrócone drzewo zniszczyło blaszany garaż.

W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków burzy łącznie brało udział 19 zastępów z czego 15 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość i Szczebrzeszyn.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu słowa podziękowania kieruje do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Antoniówka, Suchowola, Skierbieszów, Czołki, Gruszka Duża, Mokrelipie, Nielisz, Komarów, Krasnobród, Wielącza, Zubowice, Zwierzyniec i Źrebce za usuwanie skutków burzy
w powiecie.

Źródło: mł.bryg. Marcin Żulewski KM PSP w Zamościu

Poprzedni artykułAkademia Zamojska powiększa bazę dydaktyczną. Zakupiła nowy budynek
Następny artykułZamość: Jest praca dla każdego chętnego. Zajrzyj na naszą listę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments