Krok po kroku – jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

0
137

Coraz więcej osób marząc o pięknym, gładkim ciele, decyduje się na skorzystanie z zabiegu, jakim jest depilacja laserowa. Jak wygląda jego wykonanie? Czy należy się do niego jakoś przygotować? Warto dowiedzieć się, jak taki rodzaj depilacji przebiega krok po kroku.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja przy pomocy lasera pozwala na pozbycie się nadmiernego owłosienia w krótkim czasie. Co więcej, dzięki temu, że światło lasera jest skierowane wprost w mieszek włosa, może go całkowicie zniszczyć lub częściowo osłabić, co powoduje, że efekty zabiegu są długotrwałe. Urządzenie przeznaczone do wykonania depilacji laserowej jest precyzyjne, co pozwala uchronić skórę przed podrażnieniem.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim, decydując się na depilację laserową, nie powinieneś korzystać w ostatnim czasie z solarium. Ciało nie powinno być również wystawione na silne promieniowanie słoneczne. Nie zaleca się wykonywania peelingów skóry, które mogłyby podrażnić jej strukturę.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa powinna rozpocząć się od konsultacji lekarskiej. Specjalista fachowo oceni stan Twojej skóry i określi, jakich efektów możesz spodziewać się po zastosowaniu lasera oraz jak wiele sesji będzie potrzebne, aby trwale pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg, aplikuje na skórę specjalny żel chłodzący oraz nakazuje pacjentowi założenie specjalnych okularów, które chronią oczy przed światłem lasera. Później następuje właściwa depilacja, która polega na emitowanie przez urządzenie impulsów świetlnych na skórę. Po zakończeniu zabiegu specjalista oceni jego efekt oraz zaleci właściwą pielęgnację skóry, w tym przede wszystkim unikanie opalania oraz stosowanie kremów nawilżających. Określi też, w jakich odstępach czasu powinny być wykonywane kolejne sesje. 

Gdzie wykonać taki zabieg?

Obecnie możesz wykonać depilację laserową w wielu miejscach. Warto jednak wybrać klinikę, która zajmuje się tym profesjonalnie i ma najlepszej klasy sprzęt. Jeśli mieszkasz w Warszawie, możesz wybrać na przykład instytut FabSkin: https://fabskin.pl/. Jest to klinika medycyny estetycznej, w której znajdziesz wiele propozycji zabiegów, które poprawią Twój komfort życia i wygląd. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, sprawdź stronę: https://fabskin.pl/depilacja-laserowa/. Znajdziesz tu też ofertę dla osób, które chcą zatrzymać proces starzenia: https://fabskin.pl/harmonyca/.

Poprzedni artykułZamość, na przód!
Następny artykułBanery Andrzeja Wnuka pomogą schronisku i środowisku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments