Wyszyńskiego. Na pasach wjechał w niewidomego z białą laską

0
392

Na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Pawłówka w Zamościu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa mężczyźnie, który w tym czasie przechodził przez przejście dla pieszych. 63-latek jest osobą niewidomą i poruszał się z białą laską, natomiast w sposób prawidłowy przechodził przez pasy. Z powodu odniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala.

Wczoraj po południu dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na przejściu dla pieszych, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Zamościu. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierował funkcjonariuszy. Policjanci realizujący czynności w tej sprawie, na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, relacji uczestników oraz świadków ustalili, że doprowadziła do niego 24-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego, która poruszała się samochodem marki Volkswagen. Kobieta jechała ulicą Pawłówka w kierunku ulicy Wyszyńskiego, następnie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręciła w lewo, w stronę ulicy Hrubieszowskiej. Kierująca wykonując ten manewr miała zielone światło, jednak nie zachowała wymaganej od niej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa przechodzącemu w tym czasie przez przejście mężczyźnie. W następstwie doprowadziła do jego potrącenia.

63-letni mieszkaniec Zamościa, jako osoba niewidoma, poruszał się z białą laską, natomiast w sposób prawidłowy przechodził przez pasy. Z urazem kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego złamanie lewej nogi. Kierującej volkswagenem, jak też podróżującemu z nią kilkumiesięcznemu dziecku nic się nie stało. Kobieta była trzeźwa.

Droga była przejezdna ale osoby, które w godzinach popołudniowo-wieczornych poruszały się ulicą Wyszyńskiego w stronę ulicy Hrubieszowskiej musiały się liczyć z niewielkimi utrudnieniami, co było związane z wykonywanymi przez policjantów na miejscu wypadku czynnościami .

Źródło KMP Zamość:  aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

361 235641 Wyszyńskiego. Na pasach wjechał w niewidomego z białą laską

Poprzedni artykułSpotkanie z autorkami książki Nasze korzenie, nasz dom. Historia wsi Niedzieliska Kolonia
Następny artykułWypadek autokaru. 20 osób trafiło do szpitala (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments