Na Starówce obowiązują nowe przepisy. Straż Miejska kontroluje, czy kierowcy stosują się do znaków.

1
1024
Fot. UM Zamość

Na terenie Starego Miasta w Zamościu została wprowadzona „strefa zamieszkania”, pojawiły się odpowiednie znaki drogowe. Straż Miejska kontroluje, czy kierowcy stosują się do nich.

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, „strefa zamieszkania” jest to obszar obejmujący drogi zawarte pomiędzy znakami D-40 (strefa zamieszkania) i D-41 (koniec strefy). Obowiązują w niej szczególne przepisy ruchu drogowego, tj. ograniczenie prędkości do 20 km/h, piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo przed pojazdami, a pojazdy można parkować tylko w miejscach wyznaczonych.

Jak podkreśla magistrat – wprowadzenie strefy ma uspokoić i uporządkować ruch na Starym Mieście.

Wprowadzenie „strefy zamieszkania” jest pierwszym etapem realizacji przyjętego podczas lutowej sesji Rady Miasta, dokumentu pn. „Stare Miasto w Zamościu. Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO”, który zakłada m.in. ograniczenie ruchu samochodowego na Starym Mieście.

Straż Miejska sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków. Jak widać – nie wszyscy.

zdjęcie wykonano 08.08.2019 r.

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Miasto dla turystów – niech im będzie. Tylko przenieście te wszytskie urzędy ze strefy gdzie nie ma być ruchu pojazdów do takiej gdzie będzie parking dla interesanów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here