- Reklama -
-Reklama-
-Reklama-
More
  -Reklama-

  Najnowsze

  Zginął 60-letni rowerzysta potrącony przez 18-letniego kierowcę

  W Adamowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia volkswagena z rowerem, śmierć na miejscu poniósł 60-letni rowerzysta. Kierujący osobówką był...

  Twoje ogłoszenie w naszej gazecie. Nadasz je bezpłatnie przez internet

  Ze względu na epidemię koronowirusa, dla bezpieczeństwa naszych Czytelników w połowie marca uruchomiliśmy opcję nadawania bezpłatnych ogłoszeń online. Jak to zrobić? Wystarczy, że na naszej...

  Darowizna z chińskiej prowincji Henan dotarła do Lublina

  Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski odebrał dziś w lubelskim magazynie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego partię 50 tysięcy maseczek oraz 10 tysięcy kombinezonów ochronnych podarowanych samorządowi województwa przez...

  Bajki zza krat. Osadzeni z Zamościa nagrali słuchowiska dla swoich dzieci

  Ojcowie osadzeni w Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Zamościu nagrali bajkowe słuchowiska dla swoich dzieci. Z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka, 4 osadzonych z...

  Zamość: Poszukiwani kandydaci na rodziny zastępcze

  „Rodzina. I co z tego, że zastępcza?” To hasło kampanii społecznej, którą realizują Organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu oraz Miasto Zamość....

  Zamość: Zmiany na osiedlach. Trzy chodniki prawie gotowe [ZDJĘCIA]

  Dobiegają końca prace przy budowie chodnika na ul. Janowickiej, remont ulicy Poprzecznej jest już zakończony (dziś, 29 maja dokonano jej odbioru technicznego), a niebawem...

  Szczebrzeszyn: Komfortowe warunki dla turystów [ZDJĘCIA]

  Ścieżka przyrodniczo – historyczna Szczebrzeszyn – Kawęczynek została wzbogacona o tablice informacyjne oraz zyskała nowe oznakowanie. Ponadto, dla wygody turystów, na szlaku utworzono nowe...

  Policjanci ujawnili niewielkie ilości suszu roślinnego

  Zaczęło się od kontroli drogowej a zakończyć się może w zakładzie karnym. Mowa o 29 letnim mieszkańcu gminy Biłgoraj, który w samochodzie i miejscu...

  NIESPODZIANKA! Rozdajemy bilety na spektakl „Sarenki” inaugurujący 44. ZLT!

  - Reklama -
  -Reklama-

  Już w sobotę, 22 czerwca na scenie plenerowej na Rynku Wielkim odbędzie się pierwszy spektakl w ramach 44. Zamojskiego Lata Teatralnego. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy niespodziankę – cztery pojedyncze wejściówki na spektakl „Sarenki” Teatru Ludowego w Krakowie, który zainauguruje 44. ZLT.

  Co należy zrobić, aby zdobyć wejściówkę:

  • Udostępnić post konkursowy na swoim facebookowym profilu
  • Polubić konkursowy post

  Zabawa trwa do soboty, 22 czerwca do godz. 9.00

  Bilety będą do odbioru na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu, w namiocie organizacyjnym na Rynku Wielkim.

  „Sarenki” to wyborna czeska komedia o czterech życiowych nieudacznikach: dyrygencie, który w wypadku stracił powieki, mykologu cierpiącym na gigantyzm, nieśmiałym urzędniku skarbówki i bezrobotnym wynalazcay Niezła menażeria, prawda? Otóż ci uroczy inaczej przedstawiciele płci męskiej spotkają cztery niezwykłe Sarenki, które mogą spełnić jedno i jak to w bajkach bywa – pierwsze wypowiedziane – życzenie każdego z panów. Pilsner Urquell i utopence temu, kto przewidzi konsekwencje tej zabawy.

  Obsada:

  Piotr Zygmunt: Paweł Kumięga

  Patryk Walek: Tadeusz Łomnicki

  Karol Janysz: Piotr Franasowicz

  Zdenka, sarenka Gabrysia: Patrycja Durska/ Katarzyna Galica (gościnnie)

  Leokadia, sarenka Magda: Martyna Krzysztofik (gościnnie)/ Beata Schimscheiner

  Sowińska, sarenka Sara: Maja Pankiewicz

  sarenka Zosia: Karolina Stefańska

  Alek: Ryszard Starosta/ Karol Polak

  „Sarenki” Teatr Ludowy w Krakowie

  22-06-2019 godz. 21.00 scena plenerowa na Rynku Wielkim czas trwania: 90 minut bilet: 10.00 zł

   

  W kolejnych dniach w ramach 44. Zamojskiego Lata Teatralnego zobaczymy następujące spektakle:

  „Zrobie co zechce” Teatr Porywacze Ciał w Poznaniu
  23-06-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 90 minut bilet: 20.00 zł

  „Ten kraj ma przyszłość… Resztę zdania drzewo zasłania i tu się rodzą ciekawe pytania: Czy, podobnie jak owo drzewo wyrażasz gorące pragnienie zerwania z codzienną rutyną, aby choć przez chwilę znaleźć się w centrum uwagi? Czy postrzegasz świat jako miejsce pełne schematów i powtórzeń? Czy chmara motyli we śnie to znak, że przyszłość wygląda obiecująco? Czy kontakt z ludźmi jest dla Ciebie równie ważny jak dieta? Czy marnując swoje możliwości intelektualne masz poczucie straty? Czy wiesz na czym właściwie polega piękno tej krainy? Usiądź z nami i pofilozofuj sobie.

  „Pożegnanie jesieni” Teatr Malabar Hotel
  24-06-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 90 minut bilet: 20.00 zł

  Pożegnanie jesieni” to katastroficzna wizja społeczeństwa oddającego się w objęcia totalitaryzmu. Bohaterowie rozpięci między dwoma jesieniami przez jeden krótki rok doświadczają kryzysu sztuki, filozofii i religii, który zmiata z powierzchni ziemi świat jaki dotąd znali. Na tym tle oglądamy erotyczne przygody Atanazego Bazakbala, Heli Bertz i Jędrusia Łochojskiego, którzy próbują chwytać się każdej szansy na przetrwanie i poprawę losu.

  Kultową powieść Witkacego opowiadamy z perspektywy Izabeli Czajki Stachowicz vel Beli Hertz – pierwowzoru demonicznej Heli, która faktycznie przeżyła spełnienie katastrofizmu zapisanego przez Witkiewicza. Bela uchwycona w muzeum potworności Witkacego wraca pamięcią do tamtej Warszawy i tamtej jesieni. Mamy nadzieję, że diametralnie różnej od obecnej.

  obsada: Maria Robaszkiewicz, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski

  Projekt zrealizowano dzięki Stypendium Prezydenta M. St. Warszawy i w ramach Stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS dla Marcina Bartnikowskiego.

  Spektakl współprodukowany przez Zamojskie Lato Teatralne i Teatr Maska w Rzeszowie.

   

  „Matka Makryna” STUDIO teatrgaleria w Warszawie
  25-06-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 75 minut bilet: 20.00 zł

  W XIX wieku, kilkanaście lat po upadku powstania listopadowego, siostrę Makrynę Mieczysławską uznano za uosobienie męczeńskich losów Polski. Czcili ją wszyscy romantyczni wieszczowie: Krasiński, Mickiewicz, Norwid i Słowacki. Historia zbiegłej, prześladowanej przez prawosławny kler unickiej mniszki z Mińska, stała się sensacją w Paryżu i Rzymie. Jej relacji wysłuchał sam papież Grzegorz XVI, a Adam Mickiewicz za jej namową powrócił na łono Kościoła. Uciekinierka z carskiej Rosji, obwołana za życia cudotwórczynią i świętą, została przeoryszą nowo powołanego zakonu, któremu klasztor w Wiecznym Mieście ufundowała polska emigracja. Po latach okazało się, że Matka Makryna tak naprawdę nazywała się Irina Wińczowa. Nigdy nie była zakonnicą, a ślady jej „męczeństwa” to pamiątka po mężu: uzależnionym od alkoholu, używającym przemocy carskim oficerze. W zakonie była tylko szafarką – świecką osobą, która pomagała w rozdawaniu posiłków. „To niewątpliwie opowieść o tym, jak jako społeczeństwo dajemy się wodzić za nos, zwłaszcza gdy w grę wchodzi zbitka pojęciowa „Polak-katolik”. Ale jest to też opowieść o osobie, która doświadczała wykluczenia” – tak o swojej książce mówił Jacek Dehnel.

   reżyseria i wykonanie: Irena Jun

  Czerwony Kapturek” / spektakl dla dzieci  Białostocki Teatr Lalek
  26-06-2019 godz. 18.00 scena plenerowa na Rynku Wielkim czas trwania: 60 minut bilet: 10.00 zł

  Dwaj panowie, Muzyk – Krzysztof Bitdorf i Aktor – Ryszard Doliński poprzez szlachetną błazenadę prowokują dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej.

  obsada:

  Czerwony Kapturek – Eliza Krasicka

  Aktor –  Ryszard Doliński

  Muzyk – Krzysztof Bitdorf

   

  Recital Hanny Śleszyńskiej

  29-06-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 70 minut bilet: 20.00 zł

  Koncert, który skłania do zadumy i refleksji, który wprawia w dobry nastrój i rozwesela. Recital, który daje poczucie uczestnictwa w wydarzeniu artystycznym.

  Estradowa prezentacja wizerunku muzycznego Hanny Śleszyńskiej – aktorki, ale też wokalistki.

  W programie m.in.: filmowe przeboje z repertuaru Lizy Minnelli – „New York, New York” oraz „Mein Herr”, z musicalu Chicago – utwór „Mama Morton (When You’re Good to Mama)”, czyli wielkie hity musicalowe śpiewane po polsku, piosenki ze spektaklu „Criminale Tango”, Porucznik Ola” Artura Andrusa, „Portofino” oraz song Brechta – „Pieśń o żuciu gumy”, piosenka liryczna „Mężczyzna na lotni” z tekstem Adama Nowaka, „O tych, co się za pewnie poczuli” z tekstem Wojciecha Młynarskiego, „Wszystko się chwieje” W. Korcza z tekstem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Grande valse frotté” Jonasza Kofty – pastisz „Grande Valse Brillante” Ewy Demarczyk.

   

  „Audiencja II” monodram Mikołaja Grabowskiego
  30-06-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 55 minut bilet: 20.00 zł
  Legendarny monodram Audiencja II Bogusława Schaeffera, utwór pełen improwizacji, zaskakujących zwrotów akcji i wciągający do uczestnictwa publiczność, przekształcając się w „teatr w teatrze”.

  Podczas specyficznie schaefferowskiego wykładu o muzyce, z surrealistycznym epizodem sennym pośrodku utworu, aktor-prelegent najpierw wygłasza monolog o sztuce i kondycji artysty, by następnie przejść do odważnego i nieobliczalnego happeningu z widzami. Pozorna przypadkowość wydarzeń widowiska i jego żywiołowość gwarantują wyborną zabawę.

  Tekst wybitnego kompozytora, muzykologa i dramaturga Bogusława Schaeffera jest przewrotnym wykładem z teorii muzyki, w którym dociekanie absolutu w kategoriach klasycznej estetyki brutalnie się zderza z kabotyńskimi zagrywkami, balansowaniem na krawędzi trywialności, autoironii i wyzywającym brakiem sensu. Słowem, to Schaeffer w całej okazałości, bez jednoznacznych odpowiedzi i ze wszystkimi obsesjami!

  wykonanie: Mikołaj Grabowski

   

  „Zapiski z wygnania” Teatr Polonia w Warszawie
  01-07-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 100 minut, bez przerwy bilet: 20.00 zł

  „Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami.

  „Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (…). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci – my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła”.

  obsada: Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Mateusz Dobosz/Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)
  tekst na podstawie książki Sabiny Baral
  adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
  reżyseria: Magda Umer
  opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
  realizacja dźwięku: Michał Cacko
  projekcje: Radosław Grabski
  producent wykonawczy i asystentka reżysera: Ewa Ratkowska

   

  „Kilka dziewczyn” Teatr Narodowy w Warszawie
  02-07-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 90 minut bilet: 20.00 zł
  Intymne sytuacje i miłosne gry.

  Cztery spotkania po latach, cztery kobiety, z którymi kiedyś związał się bohater. Erotyczny bilans? Szukanie ideału? Próby odwetu? Zmyślne intrygi czy prawdziwe wyznania?

  obsada:
  Sam: Anna Grycewicz
  Tyler: Justyna Kowalska
  Lindsay: Beata Ścibakówna
  Bobbi: Patrycja Soliman
  Mężczyzna: Grzegorz Małecki

   

  „Zofia”  monodram Małgorzaty Pieńkowskiej
  03-07-2019 godz. 19.00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 60 minut bilet: 20.00 zł
  Zofia to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu. To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze – z życiem.

  Jak opowiedzieć o Zofii? Niezmiernie łatwo popaść w gotowe klisze, sięgając po martyrologiczną laurkę, albo – przeciwnie – lekkomyślnie odcinając się od niemodnego dzisiaj heroizmu. Prawdziwą sztuką jest odrzucenie tych prostych figur w poszukiwaniu autentyzmu ludzkiego doświadczenia.

  Tekst Ani Wakulik ucieka przed pułapkami uproszczeń. Ważniejsze są w nim moralne dylematy, poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, nadzieja i rozpacz. I właśnie ten uniwersalizm staraliśmy się oddać w pracy nad spektaklem.

  Beniamin Bukowski, reżyser

  występuje: Małgorzata Pieńkowska

  Imprezy towarzyszące

  „Teatr” Andrzej Pogudz wystawa fotografii

  16-06-2019 do 06-07-2019 , Zamojski Dom Kultury

  „Piękna i bestia” musical w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Zamościu

  16-06-2019 godz. 21.30, scena plenerowa na Rynku Wielkim

  „Obecność” teksty Marka Grechuty w interpretacji Klubu Żywego Słowa i Chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu

  17-06-2019 godz. 18.00, Dziedziniec Akademii Zamojskiej

  „Cudzołożnice” monodram Adriana Tatrockiego Fundacja Banina

  18-06-2019 godz. 19.00, Zamojski Dom Kultury
  Bilet: 10.00 zł

  Wokół Teatru – „Antoniusz i Kleopatra” retransmisja spektaklu z Royal National Theatre w Londynie

  19-06-2019 godz. 19.00, CKF Stylowy
  Czas trwania: 220 minut

  „O spektaklu po spektaklu” spotkania z artystami prowadzi Jacek Wakar

  22-06-2019 do 25-06-2019 , Zamojski Dom Kultury

  2 Letnie Warsztaty Twórcze

  29-06-2019 do 06-07-2019 ,

  W ramach 44. ZLT Zamojski Dom Kultury zaprasza także na 2. Letnie Warsztaty Twórcze.

  Warsztaty są międzypokoleniowym projektem edukacyjno – teatralnym skierowanym do mieszkańców Zamościa dla stworzenia przestrzeni do integracji pokoleń.
  Temat zajęć oraz pokazu finałowego będzie odwołaniem do historii Zamościa i zamościan.
  Forma: ćwiczenia emisyjne, edukacyjne, ruchowe oraz  interpretacyjne.
  Zajęcia warsztatowe będą prowadzone przez Ireneusza Maciejewskiego – aktora i reżysera. 

  2 Letnie Warsztaty Twórcze są wydarzeniem towarzyszącym 44 Zamojskiemu Latu Teatralnemu. Zajęcia rozpoczną się 29 czerwca, zakończą 6 lipca.
  W soboty i niedzielę będą od godz. 11.oo, w dni robocze od 17.oo.
  Grupa warsztatowa otrzyma zaproszenie na spektakle festiwalu. Oglądanie przedstawień jest częścią Warsztatów.
  Wiek uczestników: od 16 lat. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 czerwca 2019 r. (osobiście – Zamojski Dom Kultury ul. Partyzantów 13 p. nr 17 Grażyna Kawala lub telefonicznie – 84 639 20 21/22).

  Dodaj komentarz

  avatar
  -Reklama-
  Goldsun
  www.euAUTOczesci.PL

  Kolejny sukces w walce z zamojskim narkobiznesem. Tym razem pomógł pies Kodak

  Kodak, policyjny pies wskazał miejsce ukrycia marihuany. Narkotyki przechowywał 24-latek w mieszkaniu oraz piwnicy. Z zabezpieczonej przez kryminalnych marihuany można byłoby...

  Czy szukać pomocy prawnej na forum internetowym? Poradnik dłużnika.

  Wiele osób zadłużonych poszukuje informacji prawnych na forach internetowych. W sieci znajdziesz wiele takich stron, ale uważaj bo wiele z nich...

  Logistyka w sklepie internetowym, jak sprawić żeby była skuteczna?

  Dobra logistyka to kluczowa sprawa w e-handlu  Według raportu “E-commerce w Polsce 2019” (Gemius dla e-Commerce Polska) najczęściej wymienianymi przez respondentów problemami...

  Asystentka stomatologiczna – czy warto kształcić się w tym kierunku

  Asystentka stomatologiczna to bardzo ważny członek zespołu dentystycznego. Nie będzie przesadą nazwanie jej prawą ręką dentysty - bez niej praca gabinetu...

  Motocyklista zasłabł w czasie jazdy

  Policjanci biłgorajskiej komendy ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego z...

  56-latka odpowie za posiadanie 9 000 sztuk papierosów

  Policjanci biłgorajskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli ponad 9 tysięcy sztuk papierosów...

  Dzień Dziecka Online w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

  Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał jak co...

  Uwaga: cysterna wypadła z drogi. Ruch odbywa się wahadłowo

  Policjanci pracują na miejscu zdarzenia w miejscowości Chorupnik gm. Gorzków, gdzie...

  Ukradł 140 butli gazowych, pełnych i pustych

  Policjanci z Zamościa zatrzymali 40-latka podejrzanego o włamania do kontenerów z...

  Tragiczny wypadek na DK-17. Dwie osoby poniosły śmierć (zdjęcia)

  Dzisiaj na DK-17 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem dwóch...

  Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów zachęca interesantów do korzystania z urny

  Od poniedziałku 25 maja (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia...

  Dwaj mężczyźni rażeni piorunem podczas prac polowych

  Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują...

  Zamość, Łabunie: Groźne wypadki z udziałem motorowerzystów

  47-latek kierując motorowerem na ul. Dzieci Zamojszczyzny zmieniając pas ruchu doprowadził...

  Zostawił garnek na kuchence gazowej i … zasnął. Miał prawie 2,5 promila alkoholu

  Za spowodowanie niebezpieczeństwa pożaru odpowie 59 letni mieszkaniec Biłgoraja. Mężczyzna znajdując...

  16 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Wszystkie osoby są w stanie dobrym lub bezobjawowe.

  Na terenie województwa lubelskiego mamy szesnaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych...
  -Reklama-