Zamość: Uwaga uczniowie! Są jeszcze wolne miejsca w szkołach

0
545
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Ogółem w zamojskich szkołach publicznych ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (tj. licea, szkoły branżowe, technika) pozostało 214 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych i 209 dla absolwentów gimnazjów.

Rekrutacja przebiegła w naszych szkołach bardzo sprawnie. Mamy jeszcze ponad czterysta miejsc wolnych, więc spodziewam się, że uczniowie w systemie pod kategorią „niezakwalifikowani aktywni” znajdą również swoje miejsce do kontynuacji nauki. Niepokoi mnie małe zainteresowanie szkołami branżowymi, i jest to tendencja ogólnopolska, ale tutaj tylko systemowe zmiany mogą poprawić wynik rekrutacji – podsumowuje rekrutację w Zamościu Małgorzata Bzówka I zastępca Prezydenta Miasta Zamość.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, do 26.07. trwa postępowanie uzupełniające. Komisje rekrutacyjne mają czas do 15.08. na zweryfikowanie złożonych wniosków. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 16.08. godz. 10:00. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych nastąpi 29.08. o godz. 15:00.

Szczegółowe dane dotyczące wolnych miejsc w zamojskich szkołach znajdziecie w tabeli poniżej oraz TUTAJ

Szczegółowe dane dotyczące rekrutacji w zamojskich szkołach na rok szkolny 2019/2020, źródło: UM Zamość

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here