Zamość: Radni zadecydowali o przyszłości Straży Miejskiej

7
1038

Nie będzie likwidacji zamojskiej Straży Miejskiej. Taką decyzję podjęli podczas dzisiejszej sesji zamojscy radni.

Pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie likwidacji Straży Miejskiej podpisało się 500 mieszkańców Zamościa, tyle ile jest wymagane by taki projekt złożyć. Inicjatorem akcji był znany ze swojej politycznej aktywności mieszkaniec Zamościa Rafał Wszoła. Uważa on, że formacja zbyt wiele kosztuje i nie spełnia swojej roli.

Projekt uchwały był przedmiotem obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta. Radni zdecydowali, że Straż Miejska w Zamościu nie zostanie zlikwidowana.
Na sesji obecnych było 17 Radnych, jeden radny wstrzymał sie od głosu, jeden głosował za likwidacja Straży Miejskiej (omyłkowo), a pozostali przeciwko likwidacji.

Za: Walewander Marek,
Nieobecni: Małysz Piotr, Nizioł Jerzy, Pawlik Adam, Sędłak Wanda, Stręciwilk-Gościcka Maria, Zwolak Rafał
Wstrzymali się: Zagdański Dariusz,
Przeciw: Budzyńska Joanna, Godzisz Ireneusz, Kitka Szczepan, Kucharska Elżbieta, Kudela Marek, Kutyła Adam, Łuczka Leszek, Matwiejczuk Jan Wojciech, Nowakowski Wiesław, Nowosad Dorota, Obszański Jan, Pfeifer Marta, Pogódź Marek, Sowa Krzysztof,

 

Reklama

7 KOMENTARZE

  1. Straz miejska w zamosciu potrzebna jak swini siodło, Niue mieszkam w zamosciu od 17 lat i jak widze jak zmienia sie myslenie albo jak sie n ie zmienia to nic dobrego nie wrózy na chyba kibole zaloża partię , mBrawo mieszkańcy

  2. Chwała za „inicjatywę” Pana Wszoły. Zebrał 500 ludzi, wrzucił pod dyskusję i głosowanie. I co? I nic. Czy Pan Wszoła w zamian za Straż Miejską był tak łaskaw „wrzucić” pod obrady Rady Miasta jakiś inny wspaniały projekt. A może myślał o Straży Obywatelskiej? Idzie sobie w nocy po ciemnych uliczkach Pan Wszoła na czele patrolu (pewno z kijem do „bejsbola”) a za nim wyznaczeni wg. kolejki obywatele naszego grodu. Jeszcze należy przy drogach wylotowych z Zamościa postawić rogatki przy których Pan Wszoła zatrzyma swój patrol, posili się, napije i napisze petycję do mieszkańców miasta Zamościa aby jak najszybciej w cholerę zlikwidować Straż Obywatelską. I znów musi zebrać 500 ludzisków. Coś w tym jest, że czym więcej człowiek chce czymś zabłysnąć to ima się głupszych pomysłów. Niedawno też jeden radny zgłosił wniosek aby na mostku dla pieszych przez tory kolejowe ( przy kościele Redemptorystów) zlikwidować wieszanie kłódek przez zakochanych – bo …………. (ale jaja) mostek się zawali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here