Nagrodzeni podczas Wystawy Gołębi Rasowych (Zdjęcia)

Celem wystawy było  zaprezentowanie publiczności różnorodnych form sylwetki, ubarwienia czy struktury upierzenia, które występują wśród ras gołębi i drobiu.

0
305

 

W dniach 10-11 lutego 2018 odbyła IX Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zorganizowana przez Zamojskie Stowarzyszenie. Wystawa odbyła się ponownie po 2 latach przerwy spowodowanej przez „ptasią grypę”. Celem wystawy było zaprezentowanie publiczności różnorodnych form sylwetki, ubarwienia czy struktury upierzenia, które występują wśród ras gołębi i drobiu.

Zamojscy hodowcy gołębi uczestniczyli w styczniu również w Wystawie Krajowej w Kielcach, z której powrócili z tytułami Mistrza Polski oraz 15 innymi nagrodami.

Zamojscy hodowcy mają swój powód do dumy – Gołębia Zamojskiego i nowo zarejestrowanego Zamojskiego Krótkodziobego. Gołębie zamojskich hodowców prezentowane są na licznych wystawach ogólnokrajowych zdobywając czołowe miejsca., promując w ten sposób zarówno rasy zamojskie, ale także miasto Zamość i cały region. Wzorem lat ubiegłych członkowie stowarzyszenia zaprezentowali 465 gołębi rasowych w 41 rasach oraz 100 sztuk drobiu w 11 rasach.

Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego wyraża podziękowanie za ufundowanie pucharów Urzędowi Miasta Zamość i Prezydentowi Andrzejowi Wnukowi oraz Urzędowi Gminy Zamość i Wójtowi Ryszardowi Gliwińskiemu. Wyrażają wdzięczność Władysławowi Kardaszowi – właścicielowi drukarni Attyla za ufundowanie plakatów i katalogów. Za naszym pośrednictwem Organizatorzy dziękują także Jerzemu Kardaszowi za nieocenioną pomoc w przygotowaniu katalogu wystawowego i ogromny wkład pracy w organizację wystawy oraz Grzegorzowi Jabłońskiemu właścicielowi hurtowni pasz „Agrovit” z Chrzanowa za ufundowanie nagród rzeczowych, jak również wszystkim członkom stowarzyszenia za pomoc w organizacji wystawy.

Nowy Kurier Zamojski miał przyjemność, po raz drugi, objąć patronatem medialnym Wystawę Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Na zakończenie wystawy wręczono puchary i dyplomy. W imieniu Prezydenta Miasta Zamość dekoracji dokonał Piotr Zając.

Za zwycięstwo w rasie Zamojski – Lech Maziarczyk,
Za zwycięstwo w rasie Zamojski Krótkodzioby – Krzysztof Pałka,
Za zwycięstwo w rasie Roztoczański Wysokolotny – Andrzej Gazda,
Za zwycięstwo w rasie Zakonniczka Niemiecka – Tomasz Mardal,
Za zwycięstwo w rasie Orlik Polski – Mirosław Dmitruk,
Za zwycięstwo w rasie Mikołajowski – Zygmunt Ziomko,
Za zwycięstwo w rasie Felegyhazer – Tomasz Mardal,
Za zwycięstwo w rasie Czubatka Polska Brodata Min – Mirosław Urban,
Za zwycięstwo w rasie Karzełek Kochin – Andrzej Boć,
Za zwycięstwo w rasie Karzełek Polski – Karol Kędzierski
Za zwycięstwo w rasie Jedwabista – Krzysztof Niedzielski,
Za zwycięstwo w rasie Feniks – Mirosław Urban

Wyróżniony w rasie Mikołajowski – Sławomir Karpiuk,
Wyróżniony w rasie Roztoczański Wysokolotny – Krzysztof Pałka,
Wyróżniony w rasie Roztoczański Wysokolotny – Tomasz Mardal,
Wyróżniony w rasie Zamojski – Ryszard Jaszak,
Wyróżniony w rasie Zamojski – Tomasz Mardal,
Wyróżniony w rasie Zamojski Krótkodzioby – Waldemar Górski,
Wyróżniony w rasie Czubatka Polska Brodata Min. – Radosław Dula,
Wyróżniony w rasie Karzełek Kochin – Łukasz Mazurek

W imieniu Wójta Gminy Zamość puchary wręczył Konrad Dziuba.

Najlepszy w rasie Wysokolotny Budapesztański – Dariusz Caryk,
Najlepszy w rasie Gdański Wysokolotny – Tadeusz Długosz,
Najlepszy w rasie Białogówka Gąbińska – Krzysztof Niedzielski,
Najlepszy w rasie Perukarz – Grzegorz Fedec,
Najlepszy w rasie Pawik – Bogusław Kniaź,
Najlepszy w rasie Chiński Gołąb – Michał Burda,
Najlepszy w rasie Saksońska Czajka – Mirosław Urban,
Najlepszy w rasie Gil – Jan Mnich,
Najlepszy w rasie Voorburski Garłacz Tarczowy – Andrzej Niemczuk,
Najlepszy w rasie Karier – Wojciech Kulpa,
Najlepszy w rasie King – Mariusz Smyk,
Najlepszy w rasie Brodawczak Polski – Tadeusz Czop,
Najlepszy w rasie Śląski Tarczowy – Tadeusz Farion,
Najlepszy w rasie Swift Egipski – Mirosław Urban,
Najlepszy w rasie Ryś Staropolski – Sławomir Krzak,
Najlepszy w rasie Ryś Polski – Michał Mazurek,
Najlepszy w rasie Polski Pocztowy Wystawowy – Sławomir Karpiuk,
Najlepszy w rasie Niemiecki Wystawowy – Wojciech Kulpa,
Najlepszy w rasie Loczek i Mewka Orientalna – Edward Wasil,
Najlepszy w rasie Rostowski Jednokolorowy i Syberyjski – Edward Wasil,
Najlepszy w rasie Maściuch Polski – Andrzej Mach,
Najlepszy w rasie Syberytka – Krzysztof Niedzielski,
Najlepszy w rasie Białoczuba Polska – Bogusław Kniaź

Prezes Klubu Hodowców Gołębi Zamojski Krótkodzioby Tomasz Mardal wręczył puchary:

Mistrz Klubu Zamojski Krótkodzioby – Krzysztof Pałka,
I – vce Mistrz Klubu Zamojski Krótkodzioby – Waldemar Górski,
II- vce Mistrz Klubu Zamojski Krótkodzioby – Tomasz Mardal

Za kolekcje w rasie statuetki wręczył Prezes Edward Wasil:

Kolekcja w rasie Zamojski Krótkodzioby
1 – Waldemar Górski
2 – Tomasz Mardal
3 – Dariusz Caryk

Kolekcja w rasie Zamojski
1 – Lech Maziarczyk
2 – Ryszard Jaszak
3 – Andrzej Gazda

Kolekcja w rasie Zakonniczka Niemiecka:
1 – Tomasz Mardal
2 – Krzysztof Niedzielski
3 – Krzysztof Pałka

Kolekcja w rasie Roztoczański Wysokolotny:
1 – Andrzej Gazda
2 – Bogusław Kniaź
3 – Mariusz Buczek

Kolekcja w rasie Mikołajowski:
1 – Zygmunt Ziomko
2 – Sławomir Karpiuk
3 – Stanisław Radelczuk

Kolekcja w rasie Felegyhazer:
1 – Tomasz Mardal
2 – Tadeusz Długosz
3 – Sławomir Krzak

Kolekcja w rasie Karzełek Kochin:
1 – Andrzej Boć
2 – Łukasz Mazurek
3 – Radosław Dula

Za udział w wystawie i prezentację gołębi i drobiu w wolierach, statuetki i dyplomy otrzymali: Grzegorz Jabłoński, Radosław Pezioł, Tomasz Mazur, Józef Chabros, Marcin Żołnierczuk

Dyplomy za udział w wystawie otrzymali: Andrzej Burda, Andrzej Dec, Sławomir Madej, Jerzy Kardasz, Piotr Kozłowski, Aleksander Bełz, Zbigniew Krawczyk, Marcin Mnich, Zbigniew Mnich, Henryk Mołdoch, Janusz Rak, Henryk Sachajko.

Szef hurtowni „Agrovit” z Chrzanowa Grzegorz Jabłoński wręczył nagrody rzeczowe – karmę, hodowcom drobiu i gołębi, którzy uzyskali najwyższą ocenę: Karol Kędzierski, Andrzej Boć, Krzysztof Pałka

Nowi członkowie stowarzyszenia, którzy odebrali legitymacje członkowskie: Mariusz Smyk, Marcin Duda, Michał Mazurek, Paweł Jaworski, Karol Kędzierski, Radosław Gawrych, Marek Bździuch oraz kolejną nową dla Piotra Soczyńskiego.

Wszyscy hodowcy, którzy wystawili zwierzęta na IX Zamojskiej Wystawie otrzymali kalendarze od Gminy Zamość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here