Gm. Sułów: Zbliża się Festiwal Twórczości Patriotyczno – Chrześcijańskiej w Tworyczowie

0
396
fot. archiwum Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułowie
reklamapielgrzymka provident yamahaszkola

Festiwal Twórczości Patriotyczno-Chrześcijańskiej „Dokąd zmierzasz…” w Tworyczowie cieszy się dużą popularnością i już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Sułów. 16 czerwca 2019 r. odbędzie się III edycja imprezy. Do udziału w wydarzeniu zapraszają jego organizatorzy: Urząd Gminy Sułów, Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie, Parafia pw. św. app Piotra i Pawła oraz  Stowarzyszenie „Pro Nobis”.  

Nasz Festiwal ma za zadanie kultywowanie i kontynuowanie polskich tradycji patriotyczno – chrześcijańskich. Jego celem jest także popularyzowanie wartościowych treści muzycznych, promowanie młodych talentów artystycznych i stworzenie stałego forum wymiany doświadczeń i pomysłów w pracy twórczej. Wydarzenie to obejmuje swoim zasięgiem województwo lubelskie, a jego poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. – podkreśla Marta Radzik, p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułowie.

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się o godz. 12.00 od mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. dziekana dekanatu Szczebrzeszyn. Tuż po nabożeństwie odbędzie się koncert „Kapeli Turobińskiej”. O godz. 13.40 rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Po występach młodych artystów, dla zgromadzonej publiczności zaśpiewa zespół Gminy Sułów „Pół na pół”. Następnie nastąpi ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Laureatów.

Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz degustacje regionalnych produktów.

Szczegóły na plakacie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here