reklamamPlaneta
ZLT

ORKA WCIĄŻ NA FALI

ARENA GRAND PRIX PUCHAR POLSKI

W rozegranych w Warszawie w dn. 6-7.04 zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski wzięło udział 473 pływaków (180 zawodniczek i 293 zawodników) z 84 klubów. Zamojską Orkę reprezentowało siedmioro pływaków: Julia Bednarz, Julia Malinoś, Klaudia Malec, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska, Filip Łagoźny i Rafał Chyrchała.

Tradycyjnie już najlepiej wypadły 15 letnie zawodniczki, które wciąż potwierdzają przynależność do ścisłej czołówki juniorek kraju. 

W bardzo trudnej fizycznie i technicznie konkurencji 400m stylem zmiennym 2 była Julia Bednarz-5:18.65 a 3 Zuzanna Sioma-5:28.42,

-na 50m stylem dowolnym Julia Malinoś uplasowała się na miejscu 2-27.47 tylko o 7 setnych ustępując wielokrotnej Mistrzyni Polski juniorów Wiktorii Guść-27,42, 

-200m stylem klasycznym wygrała Klaudia Malec-2:42.82 przed Julią Bednarz-2:49.29(obie Orka),

-100m stylem motylkowym wygrała Zuzanna Sioma-1:08.84, 3 była Julia Malinoś-1:10.80 a 5 Klaudia Wróblewska-1:13.65,

-na 50m stylem grzbietowym 2 na mecie zameldowała się Klaudia Malec-32.54,

-na 200m stylem dowolnym na 3 miejscu uplasowała się Julia Malinoś-2:14.04,

-w wyścigu na 100m stylem klasycznym na miejscu 2 uplasowała się Klaudia Malec-1:16.28 a na 3 Julia Bednarz-1:17.07,

-w konkurencji 50m stylem motylkowym 2 była Zuzanna Sioma-30.41,

-3 na 200m stylem grzbietowym była Klaudia Malec-2:32.99 a 4 Zuzanna Sioma-2:33.73,

-Na 800m dowolnym druga była Julia Bednarz-9:41.88 a 3 Julia Malinoś-9:48.30,

-na 100m stylem dowolnym zwyciężyła Julia Malinoś-1:00.55,

-3 na 50m stylem klasycznym była Klaudia Malec-35.49 a 4 Julia Bednarz-36.20, w konkurencji męskiej 5 był Filip Łagoźny-33.93,

-w bardzo wymagającej konkurencji 200m stylem motylkowym 1 miejsce wśród 15 latek zajęła Klaudia Wróblewska-2:49.70,

-2 na 100 grzbietem była Zuzanna Sioma-1:09.44 a 5 Klaudia Malec-1:12.06,

-200 zmiennym wygrała Julia Bednarz-2:30.78 przed Klaudią Malec-2:31.15 a na 4 pozycji uplasowała się Zuzanna Sioma-2:36.26, w konkurencji panów na 3 miejscu uplasował się Filip Łagoźny-2:32.18,

-400m stylem dowolnym wygrała Julia Bednarz-4:42.78 przed Julią Malinoś-4:49.79, 5 była Klaudia Wróblewska-5:14.50.

W klasyfikacji najlepszych 15 letnich juniorek za 3 najlepsze starty, na 3 miejscu uplasowała się Julia Malinoś, na 5 Klaudia Malec a na 6 Julia Bednarz. W tej kategorii sklasyfikowano 33 zawodniczki. 

W klasyfikacji najlepszych zawodniczek danego stylu, na 3 miejscu wśród specjalistek stylu dowolnego ( pod uwagę brane są dwa najlepsze starty) znalazła się Julia Malinoś.

W gronie najlepszych grzbiecistek ex aequona 2 miejscu uplasowała się Klaudia Malec a na 4 Zuzanna Sioma. 

Wśród najlepszych żabkarek(styl klasyczny) 2 była Klaudia Malec a 4 Julia Bednarz. W klasyfikacji panów Filip Łagoźny zajął miejsce 9.

Najlepszą delfinistką(styl motylkowy) została Zuzanna Sioma a na 4 miejscu uplasowała się Klaudia Wróblewska. 

Najlepszą specjalistką stylu zmiennego została Julia Bednarz, przed Zuzanną Siomą a na miejscu 4 sklasyfikowana została Klaudia Malec.

Kolejny sprawdzian dla najlepszych zawodników Orki na 50-cio metrowym basenie już po Świętach Wielkanocnych 27-28.04 podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here