100 miejsc pracy dla informatyków w Zamościu

6
1508

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyjechał dziś do Zamościa, by udzielić oficjalnego poparcia dr Marcinowi Romanowskiemu, kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Spotkanie, które odbyło się w sali Consulatus zamojskiego ratusza, było też okazją do poinformowania o planach utworzenia w Zamościu Sądowego Centrum Informatycznego. 

Dr Marcin Romanowski zajmuje stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest prawnikiem, wykładowcą akademickim. Startuje z pozycji nr 7 list PiS w okręgu zamojsko – chełmskim.

Dr Marcin Romanowski to człowiek do którego mam ogromny szacunek i zaufanie. To osoba, która przygotowywała zawsze dla mnie analizy wszystkich reform i zmian nad którymi pracowaliśmy: zmian w prokuraturze, sądownictwie, lichwie. Wszystkie te procedury nadzoruje Minister Romanowski. Jest jeszcze jedna przestrzeń, którą z pasją zajmuje się Minister Romanowski i jestem wdzięczny, że mogę z nim współpracować, bo wyręcza mnie w tej materii – chodzi mianowicie o nowoczesne technologie i informatyzację. – powiedział Minister Zbigniew Ziobro nawiązując tym samym do planów utworzenia w Zamościu Sądowego Centrum Informatycznego. Powstanie ośrodka w naszym mieście zainicjował właśnie wiceminister dr Marcin Romanowski.

Skuteczny sprawnie działający, przyjazny obywatelom wymiar sprawiedliwości to wymiar sprawiedliwości dobrze zorganizowany, również w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii. Dzięki decyzji Ministra Ziobro powstanie w kraju 5 -6 centrów informatycznych. Jedno z nich zostanie utworzone w Zamościu. Nowy ośrodek informatyczny służyć będzie całemu polskiemu sądownictwu, realizując zadania związane z utrzymaniem infrastruktury i systemów informatycznych w sądach. Ma też czuwać nad skutecznością i bezpieczeństwem usług cyfrowych dla obywateli, w tym przedsiębiorców – mówił Minister Romanowski

Wspomniane centrum powstanie w Zamosciu już w przyszłym roku. Został juz podpisany w tej sprawie list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Miastem Zamość.

Sądowe centrum informatyczne w Zamościu zajmie się monitorowaniem i wspieraniem funkcjonowania Systemu Elektronicznych Ksiąg Wieczystych, Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Karnego, Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, Krajowego Rejestru Zadłużonych, a także innych usług cyfrowych w sądach.

Centrum zapewnić ma miejsca pracy dla młodej i wykwalifikowanej kadry technicznej, zwiększy zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi informatyczne, pobudzi regionalny rynek informatyczny, zwiększy zapotrzebowania na nowe usługi wśród mieszkańców, pozwoli na wykorzystanie potencjału lokalnego szkolnictwa akademickiego i zawodowego; rozwój innowacyjnych usług i gałęzi gospodarki oraz przyczyni się wzrostu prestiżu miasta.

– Centrum wygeneruje 100 dobrze płatnych miejsc pracy dla wykwalifikowanych inżynierów, informatyków, operatorów systemów. – zapowiada Minister Romanowski.

 

 

 

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gg

Nie potrzebujemy spadochroniarzy

on
Reply to  Gg

nie pierwszy spadochroniarz w Zamościu przed wyborami…..

ja

ogłosił nabór na Emilki?

o

Taaa, w biurowcu, obok fabryki powstanie. Kiełbasa, aż czosnkiem śmierdzi.

Robert

W 2016 r. w Białej Podlaskiej Zbigniew Ziobro powołał na stanowiska szefa prokuratury, oraz zastępcy. Osoby powiązane w poprzednich latach z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej. Pani Edyta Wieniarek i Pani Mariola Sidorowska. Obecnie sprawa tuszowana przez szefa Prokuratury Regionalnej w Lublinie Pana Jerzego Ziarkiewicza. Dla zainteresowanych sprawa w Prok. Regionalnej pod sygnaturą RPIII Ko 265.2019 Jeśli takich ludzi powołuje Minister Ziobro na stanowiska to tylko pogratulować. Przestępczość rośnie w siłę ! ?

Anonimowo

A za plecami Ziobry syn przestępcy.