W Zamościu wybudują kolumbarium. Wiemy, jak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]

1
1646
GAIA

Nie tylko w dużych miastach, ale i w znacznie mniejszych, takich jak na przykład Zamość, rośnie liczba osób, które rezygnują z tradycyjnej formy pochówku na rzecz kremacji. A to powoduje większe zapotrzebowanie na kolumbaria – czyli grobowce, gdzie złożyć można urny z prochami zmarłych. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w odpowiedzi na sygnały płynące od mieszkańców miasta postanowiło wybudować kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym w Zamościu. Pierwszy etap inwestycji może być gotowy jeszcze w tym roku.

Kolumbaria zbudowano już m.in. w Chełmie czy Biłgoraju. Ludzie chcą korzystać z tej formy pochówku. Postanowiliśmy stworzyć takie miejsce w Zamościu – mówi prezes PGK, Jarosław Maluha.

Projekt realizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu zakłada trzy etapy inwestycji, z których pierwszy może być gotowy jeszcze w tym roku. Ściana z niszami stanie przed Domem Pogrzebowym. Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę zadania. W pierwszym etapie powstanie 406 nisz, w II etapie – 334 nisze, w III – 318 nisz.

Łącznie wybudowane zostanie 1058 nisz, jednak jak zaznacza PGK – rozpoczęcie etapu II i III będzie uzależnione od zapotrzebowania i zainteresowania taką formą pochówku.

Wymiary nisz pozwolą na umieszczenie w każdej z nich dwóch urn, czyli pochowanie dwóch zmarłych. Po zakończeniu ostatniego etapu inwestycji w Kolumbarium będzie można umieścić nawet 2116 urn.

Autorem wizualizacji jest Biuro Projektowe „Partner„s.c.

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A krematorium też będzie ? Bo z tego co wiem to na razie w Zamościu niema.