Winda dla niepełnosprawnych w „Budowlance” gotowa. [ZDJĘCIA]

2
975
GAIA

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu powstała winda do przewozu osób niepełnosprawnych. Od września uczniowie zamojskiej „Budowlanki” mogą też korzystać z wyposażonych w nowoczesny sprzęt pracowni dydaktycznych. Wszystkie te udogodnienia to efekt realizowanego wspólnie przez szkołę i Miasto Zamość unijnego projektu pod nazwą: „Udostępnienie obiektów szkolnych dla osób niepełnosprawnych oraz doposażenie pracowni dydaktycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu”. Dziś (7 września) odbyło się oficjalne podsumowanie projektu i oddanie do użytku nowego dźwigu.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Prezydent Andrzej Wnuk, Zastępca Prezydenta Andrzej Zastąpiło, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość- Agnieszka Kowal, Dyrektor Wydział Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych – Stanisław Flis. Ks. Wiesław Galant dokonał poświęcenia nowo powstałej windy.

Całkowita wartość prac i zakup wyposażenia wyniosła ponad 700 tys. zł, z czego unijna dotacja to ponad 540 tys. Na budowę windy udało się pozyskać dodatkowe dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. PFRON dołożył do inwestycji 127 tys. zł. Dzięki windzie, uczniowie z niepełnosprawnością, będą mieli ułatwiony dostęp do części szkoły, która znajduje się na pierwszym i drugim piętrze.

 

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Albo z tytułem artykułu jest coś nie tak „Winda dla niepełnosprawnych w „Budowlance” gotowa” albo ze zdjęciami…

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

Oprócz tytułu i zdjęcia jest jeszcze treść