Zamość: Zespół Raz, Dwa Trzy wystąpi na Rynku Wielkim

0
651
Fot. Zespół RAZ, Dwa, Trzy - Facebook

Znany i ceniony zespół Raz, Dwa, Trzy wystąpi w sierpniu na Rynku Wielkim w Zamościu na zakończenie 6. edycji Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Zamościu w dniach 15-18 sierpnia 2018. W programie zaplanowano projekcje filmów o tematyce historycznej oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W finale – gala na Rynku Wielkim w Zamościu – wręczenie statuetek „Zamość Perła Renesansu” i nagród Zamojskiego Festiwalu Filmowego oraz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy – ważne piosenki. Na wszystkie wydarzenia festiwalu – wstęp wolny.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” jest jedynym w Polsce wydarzeniem prezentującym najnowsze filmy dokumentalne o tematyce historycznej. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu – z kraju i z zagranicy. Przez 4 dni festiwalu widzowie będą mieli okazję obejrzeć kilkanaście filmów dokumentalnych z Polski i z zagranicy. Są to w większości dzieła, stawiające pytania o trudną przeszłość, i o to, co jest dziś fundamentem naszej zbiorowej tożsamości. Autorzy prezentowanych obrazów znajdują bowiem intrygujące tematy we wszystkich epokach, nadając im wymiar współczesnego przekazu. Opowiadają o wielkich politycznych wydarzeniach, postaciach, które weszły do kanonu historycznej wiedzy, ale też o lokalnych bohaterach, którzy dla ogółu zazwyczaj pozostają bezimienni, a jednak zapisali w historii swoją kartę.

Festiwal ma za sobą pięć udanych edycji, podczas których widzowie obejrzeli ponad 150 filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce historycznej, a także wzięli udział w ponad 60 spotkaniach z wybitnymi twórcami filmowymi. Do tej pory organizatorzy festiwalu gościli m.in.: Jerzego Hoffmana, Krzysztofa Zanussiego, Antoniego Krauzego, Ryszarda Bugajskiego, Krzesimira Dębskiego, Michała Lorenca, Lecha Dyblika, Adama Sikorskiego, Stanisława Sławomira Nicieję, Marcina Bielawskiego, Janusza Zaorskiego oraz ponad 60 dokumentalistów, których filmy zostały nominowane do konkursu festiwalowego.

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość oraz TVP Historia.

Szczegółowe informacje: www.zamoscfilmfestival.pl.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments