Kibice, zdążycie na dzisiejszy spektakl ZLT! „Moonlight Vehicle” rozpocznie się po meczu

0
248

Ze względu na dzisiejszy mecz Polska – Senegal, organizatorzy zamojskiego Lata Teatralnego zdecydowali się przesunąć godzinę spektaklu „Moonlight Vehicle”. Widowisko aktorsko – muzyczne z udziałem Tomasza Stockingera i Siggy Davis odbędzie się dziś, 19 czerwca w Zamojskim Domu Kultury. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.15. Po sportowych emocjach będzie można więc jeszcze udać się w teatralną podróż do Ameryki lat 20 – tych.

Moonlight Vehicle to świetna muzyka Gershwina, jazzowe wykonania – w tym duety wokalne, piękne stroje – prosto z pracowni strojów historycznych, projekcje i znakomity scenariusz.

Ameryka, lata dwudzieste XX wieku – czasy prohibicji, pierwszych samochodów i ery jazzu. On jest synem imigrantów fascynującym się muzyką, głównie europejską i klasycznym jazzem. Pracuje jako „przegrywacz”, czyli osoba, która w wydawnictwach muzycznych prezentuje utwory klientom, a dorabia koncertując jako wokalista w klubach w USA. Nie potrafi pogodzić się ze zmieniającym się wokół światem, pędem za nowinkami, szczególnie w dziedzinie muzyki. Jego rola  – „nośnika dźwięku” słabnie wraz z nadchodzącym czasem gramofonów i płyt. Frank nie znosi ekstrawagancji na scenie oraz muzyki improwizowanej, uważa je za przejaw arogancji wobec słuchaczy. Sam śpiewając nie zmienia ani jednej nuty zapisanej przez kompozytora i zawsze trzyma bezpieczny dystans z publicznością. Przeciwieństwem głównego bohatera jest Martha – afroamerykanka, wokalistka z Nowego Jorku, która koncertując z kontrabasistą, również w klubach USA, „wchodzi w drogę” Frankowi i zabiera mu publiczność. Ekstrawagancki ubiór  charyzmatycznej wokalistki, jej energetyczny i bezpośredni kontakt z publicznością, a do tego  niepohamowane improwizacje muzyczne doprowadzają do szału naszego bohatera. Podczas wciągającej fabuły i wielu zwrotów akcji Frank przełamuje swoje stereotypy i … występuje na jednej scenie z afroamerykanką.

Wystąpią: Tomasz Stockinger, Siggy Davis

Muzyka – George’a Gershwina

Scenariusz – Karol Srebrzyński

Kontrabas – Stan Michalak

Fortepian – Stefan Gąsieniec

Bilety w cenie 20 zł do nabycia także przed spektaklem!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments