Potrącenie pieszego na przejściu

2
3237

Do potrącenia 71-letniego pieszego doszło wczoraj w miejscowości Bełżec. Mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i skupienie na drodze.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku z udziałem pieszego, do którego doszło wczoraj przed południem w miejscowości Bełżec. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 71-letni mieszkaniec Bełżca przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy m-ki DAF, za kierownicą którego siedział 36-letni ob. Białorusi.

71-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący pojazdem, jak i pieszy, byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Kierujący ciężarówki tłumaczył się, że nie  zauważył mężczyzny.

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Spory udział w zdarzeniach drogowych mają też piesi i rowerzyści, którzy często łamią przepisy ruchu drogowego. Najczęściej popełniane przez nich wykroczenia to: nagłe wtargnięcia na jezdnię, przechodzenie poza przejściem dla pieszych, na czerwonym świetle, jazda nieoświetlonym rowerem, bez odblasków oraz przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski

68 164772 Potrącenie pieszego na przejściu 68 164771 Potrącenie pieszego na przejściu

 

Poprzedni artykułNa czym polega zarządzanie ryzykiem?
Następny artykułKolejne trzy potwierdzone przypadki koronawirusa w woj. lubelskim
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta

Na tym miejscu jest potrzebna sygnalizacja świetlna

....
Reply to  Elżbieta

.