Urząd Miasta Zamość, Parafia Katedralna, 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Oddział Powiatowy w Zamościu, zapraszają mieszkańców Zamościa i okolic do wspólnego świętowania Dnia Flagi oraz 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W program obchodów Świąt Majowych w Zamościu wpisują się wydarzenia patriotyczne, religijne, kulturalne i sportowe.

2 maja, wtorek – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie wykład płk Marka Kwietnia w Muzeum Fortyfikacji i Broni “Arsenał” – godz. 10.00. O godz. 11.00 z Rynku Wielkiego wystartuje tradycyjnie V Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość. W samo południe, także na Rynku Wielkim, będzie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej w asyście przedstawicieli służb mundurowych.

3 maja, środa – to 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości zainauguruje msza w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej, która rozpocznie się o godz. 10.00. Po nabożeństwie, o godz. 11.15, na Rynku Wielkim odbędzie się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, a także wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Zamość,i złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Józefa Piłsudskiego. Odbędzie się także defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

Po tych uroczystościach w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza będzie miała miejsce uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której zostanie otwarta “Księga wpisów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Organizatorzy zapraszają także na wykład mgr Marka Kołcona – nauczyciela historii II LO “Konstytucja 3 Maja – symbol światłego patriotyzmu”, a także na koncert w wykonaniu uczniów III LO.

Po południu o godz. 17.00 na Rynku Wielkim, w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, swoje artystyczne siły połączą Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego oraz Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego.

 

swieta majowe afisz a2 spad2mm font 01 Program obchodów świąt majowych w Zamościu

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

nuda jakies juwenalia by zrobili