O czym pamiętać wypożyczając samochód na lotnisku Lublin-Świdnik?

0
334
O czym pamiętać wypożyczając samochód na lotnisku Lublin-Świdnik?

Coraz częściej korzystamy z usług wypożyczalni na lotnisku, gdyż daje nam to możliwość komfortowego kontynuowania podróży i uniezależnia od środków komunikacji publicznej. Na co zwrócić uwagę, wypożyczając auto?

Kwestie organizacyjne

Jeżeli planujemy wynajem samochodu na lotnisku, możemy zarezerwować go wcześniej on-line. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany przez nas model auta będzie na nas oczekiwał na miejscu. Przed rezerwacją należy zapoznać się z regulaminem obowiązującym w danej wypożyczalni. Przy odbiorze samochodu musimy okazać się dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. Większość firm wymaga od klientów ukończenia minimum 21 lat. Kolejnym niezbędnym dokumentem jest czynne co najmniej od roku prawo jazdy. Ostatnią formalnością jest podpisanie umowy i protokołu odbioru auta. Należy uważnie przeczytać umowę przed podpisaniem. Wszystkie zauważone usterki zgłaszamy do protokołu. Dzięki temu unikniemy pokrycia kosztów ich naprawy.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Poszukując wypożyczalni, nie należy kierować się wyłącznie ceną. Wiele firm stosuje określony limit kilometrów. Po ich przekroczeniu będziemy musieli dopłacić. Wypożyczalnia samochodów w Lublinie carfree.pl nie ma takiego limitu przy wynajmie krótkoterminowym. Nie pobiera także opłaty za podstawienie auta na lotnisko i nie wymaga kaucji, która zabezpieczana na karcie kredytowej klienta stanowi sporą niedogodność. Dlatego lepiej jej uniknąć. Upewnijmy się też, czy wypożyczony samochód możemy oddać w innym, bardziej dogodnym dla nas miejscu. Duże firmy mają swoje oddziały na terenie całego kraju. Służą także całodobową pomocą techniczną.

Pozostałe zasady wynajmu

Już przy rezerwacji należy sprawdzić, czy wszystkie dodatkowe opłaty wliczone są w cenę wynajmu. W przeciwnym razie możemy poczuć się rozczarowani, gdy będziemy zwracać auto. Większość wypożyczalni podstawia pojazd zatankowany i czysty. W takim samym stanie należy go zwrócić. Upewnijmy się, że samochód objęty jest ubezpieczeniem OC i AC, wliczonym w koszty wynajmu, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy do innego kraju.

Więcej informacji na temat wynajmu aut można znaleźć w artykule pt.: „Wypożyczenie samochodu w Lublinie – porady dla początkujących”.

Poprzedni artykułTak wygląda służba oddziału prewencji policji – film i zdjęcia
Następny artykułPożar zakładu stolarsko-meblowego w Zamościu (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments