Pożar zakładu stolarsko-meblowego w Zamościu (zdjęcia)

0
160

POŻAR ZAKŁADU STOLARSKO – MEBLOWEGO W  ZAMOŚCIU

23 lipca o godz. 21 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze zakładu stolarsko – meblowego przy ul. Lipowej w Zamościu. Do zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP i OSP. Po dojeździe stwierdzono, że pożarem objęte jest jedno z siedmiu pomieszczeń przylegających do siebie w układzie szeregowym. Płomienie wydobywały się z pod podłogi drewnianej na wysokości wejścia do pomieszczenia Bezpośrednio zagrożone były pomieszczenia przylegające wśród których znajdował się magazyn gazów technicznych oraz namiotowe magazyny w których zgromadzone były płyty meblowe. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, w tym działań w obronie przy magazynie gazów technicznych. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej podłogi, oddymieniu pomieszczeń oraz kontroli pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla. 

Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogło być zaprószenie ognia. Dzięki skutecznej interwencji udało się szybko zlokalizować pożar w którym straty oszacowano na kwotę 50 tys. złotych natomiast uratowane mienie zostało oszacowane na kwotę ok. 500 tyś zł. Spaleniu uległo: płyty meblowe nagromadzone w pomieszczeniu objętym pożarem, dwa okna, drzwi wejściowe, około 6m2 podłogi drewnianej pod którą nagromadzone były trociny oraz instalacja elektryczna w pomieszczeniu objętym pożarem. 

 W działaniach trwających 2 godz. Wzięło udział 7 zastępów: 5 z PSP (13 ratowników) z JRG Zamość oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Mokrego i Złojca (12 ratowników).  

                   

           mł. bryg. Marcin Żulewski

12 Pożar zakładu stolarsko-meblowego w Zamościu (zdjęcia) 4 Pożar zakładu stolarsko-meblowego w Zamościu (zdjęcia) 3 1 Pożar zakładu stolarsko-meblowego w Zamościu (zdjęcia) 2 Pożar zakładu stolarsko-meblowego w Zamościu (zdjęcia)

Poprzedni artykułO czym pamiętać wypożyczając samochód na lotnisku Lublin-Świdnik?
Następny artykułPo kilku miesiącach przerwy powracają koncerty i wydarzenia kulturalne w naszym mieście.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments