73-letni kierowca BMW uderzył w drzewo

0
141

73-latek kierując BMW na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Po wypadku 70-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie prędkość niedostosowana do panujących warunków. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i ponownie apelują o bezpieczną jazdę i dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Wczoraj tuż przed południem w Jacni (gmina Adamów) kierujący BMW na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, wypadł z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Podróżująca z nim 70-letnia mieszkanka gminy Skierbieszów wymagała pomocy medycznej, załoga karetki pogotowia została ją do szpitala. Kierowca, 73-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów, był trzeźwy.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, droga była zablokowana, policjanci podróżujących tamtędy kierowali na zorganizowane objazdy. Mundurowi wstępnie ustalili, że prawdopodobnie przyczyna utraty panowania nad pojazdem przez 73-latka była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków. Jednak szczegóły zdarzenia będą znane po przeprowadzonym w tej sprawie przez policjantów postępowaniu.

Ponawiamy apel o ostrożność na drodze. Kierowca zawsze powinien być przygotowany na mogące się nagle zmienić warunki na jezdni. Bezpieczne zapanowanie nad pojazdem oraz szybką reakcję na zagrożenie umożliwia odpowiedni styl jazdy. Prędkość powinna być dostosowana nie tylko do obowiązujących na danym odcinku drogi ograniczeń, ale również do aktualnej pogodY oraz umiejętności kierowcy.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułJak efektywnie znaleźć pracę w Puławach?
Następny artykułZamość: Powraca Letnia Czytelnia Książki i Prasy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments