Zamość: Powraca Letnia Czytelnia Książki i Prasy

0
263

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu, od 8 lipca 2020 r. uruchamia Letnią Czytelnię Książki i Prasy.

„Plenerowa biblioteka” działać będzie na Rynku Wodnym w Zamościu do 30 sierpnia przez 5 dni w tygodniu (od środy do niedzieli). Korzystać z niej mogą osoby w różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli. W tym roku, oprócz możliwości poczytania różnorodnej literatury, prowadzony będzie również kiermasz „starej” książki. 

Inicjatywa utworzenia takiego miejsca, która zrodziła się w roku ubiegłym, wyrosła z potrzeby stworzenia dodatkowej oferty także dla osób, które nie są „oczywistymi” odbiorcami bibliotek. Mamy nadzieję, że szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie udowodni ona, że biblioteki są naturalnym miejscem społecznym, wspierającym, bezpiecznym i przyjaznym. Miejscem, w którym można się wiele nauczyć, odkryć swoje talenty, rozwijać pasje i zainteresowania. – podkreślają organizatorzy Letniej Czytelni Książki i Prasy.

Plenerową bibliotekę na Rynku Wodnym odwiedzać będzie można od środy do piątku w godz. 11.00 – 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 12.00 – 18.00. Działalność prowadzona jest zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. 

letnia czytelnia plakat 2020 02 Zamość: Powraca Letnia Czytelnia Książki i Prasy

Poprzedni artykuł73-letni kierowca BMW uderzył w drzewo
Następny artykułLubelscy Terytorialsi wznowili nabór i szkolenia ochotników [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments