Na zamojskim osiedlu zaatakował kobietę

0
2642

48-latek z Zamościa usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa. Podejrzany na jednym z zamojskich osiedli zaatakował 70-letnią kobietę. Kopiąc ją spowodował u miej poważne obrażenia ciała. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego sąd zdecydował o umieszczeniu podejrzanego w areszcie.

W niedzielną noc dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony o przewiezionej do szpitala kobiecie, która została dotkliwie pobita na jednym z zamojskich osiedli. Poszkodowana to 70-letnia mieszkanka Zamościa. O zajściu służby ratunkowe powiadomił mężczyzna, który usłyszał odgłosy wyzwisk i bicia dochodzące z pobliskiego parkingu.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności procesowe zabezpieczając dowody przestępstwa oraz ustalając osobę, która dokonała pobicia. Okazało się, że podejrzanym o ten czyn jest 48-letni mężczyzna również mieszkaniec Zamościa. Sprawne działania policjantów doprowadziły do tego, że jeszcze tej samej nocy podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W czasie zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości, w organizmie miał 2 promile alkoholu.

48-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zamościu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd przychylając się do wniosku policjantów i prokuratora zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucaną zbrodnię podejrzanemu  m. in. na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułO godzinie 16:00 nastąpi licytacja gadżetów i koszulek z podpisami znanych piłkarzy i klubów.
Następny artykułEuropejskie miasta na Sylwestra
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments