Europejskie miasta na Sylwestra

0
309
Paris cityscape with Eiffel tower in the morning

Berlin

Nowy Rok w stolicy Niemiec przywita blisko 2 miliony ludzi! Najwięcej z nich zgromadzi się przy Bramie Brandenburskiej. To tam każdego roku odbywa się największa impreza na świeżym powietrzu w całej Europie. Na trasie do Siegessäule pojawią się artyści, liczne koncerty, a do tańca porwą cię elektroniczne rytmy.

Sylwestrową zabawę warto połączyć z ucztą na świątecznym jarmarku przy Alexanderplatz. Tradycyjny market z korzennym, grzanym winem i kiełbaską Currywurst jest atrakcją samą w sobie.

Paryż

Paryż z ITAKĄ jest wyjątkową propozycją dla osób, które sylwestrową noc pragną spędzić w iście romantycznym stylu. Uliczki rozświetlone tysiącami świateł i pokaz sztucznych ogni na tle wieży Eiffla corocznie przyciągają w te strony setki zakochanych.

Zimowa wizyta w Paryżu stanowi doskonałą okazję do poznania Francji od zupełnie innej strony – świątecznie udekorowanej, pachnącej piernikami i delikatnie oprószonej śniegiem.

Wiedeń

Wiedeń nie bez powodu jest jedną z najchętniej wybieranych sylwestrowych destynacji. Zabawy zaczynają się tu już w południe! Uliczki miasta przemieniają się w Sylwestrowy Szlak, gdzie skosztujemy potraw z całego świata i wypijemy wyśmienite grzane wino.

Nowy Rok w stolicy Austrii to także możliwość wzięcia udziału w słynnym koncercie w Filharmonii Wiedeńskiej. Całe wydarzenie jest co roku transmitowane na ogromnym telebimie przed Ratuszem. 

Londyn

Londyn będzie doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy uwielbiają huczne noworoczne szaleństwo. Sylwestrowe obchody mają miejsce w samym centrum miasta. To tutaj całą noc grane są koncerty, przerywane o północy na najpiękniejszy pokaz fajerwerków na starym kontynencie.

W Londynie pełen atrakcji jest również dzień 1 stycznia. Kolejnego dnia w samo południe odbywa się wielka parada, w której uczestniczy przeszło 10 tysięcy ludzi – to niepowtarzalna okazja do zobaczenia rodziny królewskiej i usłyszenia tradycyjnych angielskich pieśni.

Rejkiawik

Sylwester na Islandii zachwyci miłośników niebanalnych wrażeń. 31 grudnia całe Rejkiawiku płonie! Mieszkańcy gromadzą się wokół wielkich ognisk, a fajerwerki rozświetlają niebo w każdym zakamarku miasta. Skąd pochodzi ta tradycja? Islandczycy wierzą, że ubiegłoroczne problemy trzeba spalić – tylko to gwarantuje powodzenie w Nowym Roku.

Rejkiawiku jest jedynym miejscem, gdzie ulice pełne są baśniowych stworów (elfów i trolli), a pierwszy dzień stycznia wita się w gorących, parujących źródłach.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments