Nielegalnie poszukiwał zabytków, miał też amunicję

6
1069
Fot. KPP Krasnystaw

Dziesiątki nielegalnie pozyskanych przedmiotów o wartości historycznej i amunicję posiadał w swoim miejscu zamieszkania 54-letni mężczyzna. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego także wykrywacz metali. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków.

Wczoraj krasnostawscy kryminalni pojechali do domu 54-letniego mieszkańca gminy Siennica Różana. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym poszukiwaniem zabytków oraz posiadać pozyskane w ten sposób przedmioty. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli liczne militaria, amunicję oraz inne przedmioty mogące stanowić wartość historyczną. Wśród ujawnionych rzeczy są hełmy, bagnety, menażki, klamry pasów, kule ołowiane, amunicja, łuski i inne. Dodatkowo w garażu ujawnili wykrywacz metali, który prawdopodobnie służył do nielegalnych poszukiwań.

Całość znaleziska została zabezpieczona przez śledczych. 54-latek usłyszał już zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków. Przesłuchany  przyznał się do winy.  Policjanci nie wykluczają, że w krótce mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

źródło: KPP Krasnystaw
       
Poprzedni artykułZamość: ZDK zabierze nas w podróż po Ameryce Środkowej
Następny artykułZamość: Nielegalna produkcja alkoholu w mieszkaniu 74-latka
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zxc

Kurde ja w garażu mam taki sam kanister, ciekawe na ile pójdę siedzieć?

Jam jest
Reply to  zxc

No myśle ze 2 lata pozbawiania wolności Ci grozi

Jam jest

Powiem tak. Głupia sprawa ale myśle ze każdy ma prawo szukać takich rzeczy gdyż za kilkanaście lat mogą się rozłożyć w tej ziemi. A dla Pana który to znalazł powinni zabrać tylko niebezpieczne przedmioty.

xyz

ale przestępstwo ujawnili i to na podstawie posiadanych informacji niech jeszcze skontrolują tego co go sprzedał

Zzzzzzx

Takie przepisy w tym durnym kraju

Zuzia

Co za po….. przepisy w tym naszym kraju, nawet na własnej działce jeśli coś znajdziesz pod ziemią to oczywiście należy do państwa, poprostu brak słów a swoją drogą to jest bardzo ciekawe hobby