Zamość: Nielegalna produkcja alkoholu w mieszkaniu 74-latka

2
1539
Fot. KM Policji w Zamościu

Policjanci w mieszkaniu 74-latka zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 30 litrów gotowego już „trunku”. Za nielegalny wyrób alkoholu grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z zamojskiej komendy w mieszkaniu należącym do 74-letniego zamościanina odnaleźli aparaturę do domowej produkcji alkoholu. Odnaleźli również metalową beczkę i szklaną butlę, a w szafie 30 butelek z wytworzonym wcześniej alkoholem. Łącznie policjanci w mieszkaniu mężczyzny znaleźli ponad 30 litrów wyprodukowanego już „trunku”. Należąca do 74-latka aparatura oraz alkohol zostały zabezpieczone.

Wczoraj ich właściciel usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest wysoką grzywną, ograniczeniem wolności, a nawet karą do roku pozbawienia wolności.

źródło: KM Policji w Zamościu

Poprzedni artykułNielegalnie poszukiwał zabytków, miał też amunicję
Następny artykułStudent z rentą rodzinną musi pamiętać o zaświadczeniu
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz Nowak

Tak, tak, to chore Państwo i chorzy jego urzędnicy…a jaki spektakularny sukces Policji! Pewnie cała brygada anty brała udział w czynnościach a 74 latek zapewne stawiał czynny opór. Brawo, brawo. Jeżeli gość nie sprzedawał tego alkoholu to przecież nic się nie stało. Zamiast zalegalizować domowy wyrób a nawet umożliwić sprzedaż na uproszczonych warunkach(podatki same wpadałyby do PKB). Ciekae co mu zrobili, może dziadek siedzi i to jest dopiero koszt dla Państwa. To jest chore!

Jebac policje

Chuja do dupy juz szukaja. Kazdy rozumie ze to policyjne panstwo stawia na statystyli tylko. Ale od starszych osob mogli by sie odjebac to oni placa za wynagrodzenie tych zapchlonych psow……