Zamość: Pojemniki na śmieci pod okiem kamery

1
822
Fot. PGK Zamość

Zamojski Urząd Miasta zakupił przenośną kamerę, która pomoże ustalić, kto z mieszkańców nie segreguje odpadów właściwie. Właściwie – czyli w sposób zgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zamość.

Chodzi o te osoby, które przy pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne segregowane (tj. plastik, szkło, papier) pozostawiają meble, gruz, opony, inne odpady wielkogabarytowe czy tez bardzo często odpady zielone, zamiast odwieźć je do PSZOK-u.  Powoduje to zanieczyszczenie terenu wokół pojemników i znacznie utrudnia służbom porządkowym utrzymanie tych miejsc w należytym porządku – tłumaczą urzędnicy

Kamera będzie montowana w tych miejscach, gdzie pojawiają się wątpliwości co do poprawnej segregacji odpadów. Urządzenie reaguje na ruch (zasięg czujnika ruchu wynosi ok. 20 metrów), pracuje w dzień i w nocy.

W uzasadnionych przypadkach nagrania będą przekazywane Policji lub Straży Miejskiej, celem nałożenia mandatu karnego na mieszkańców, którzy podrzucają odpady do miejsc do tego nieprzeznaczonych. – informuje magistrat.

Urząd Miasta przypomina, że na terenie miasta Zamość funkcjonują dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Droga Męczenników Rotundy 2 oraz Aleje 1-go Maja  16), do których można dostarczyć nieodpłatnie odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, gruz, odpady budowlane, opony, odpady zielone. Mieszkańcy mogą również wypożyczyć bezpłatnie przyczepki, celem przewiezienia tych odpadów do PSZOK-u. Oba punkty są czynne od poniedziałku  do piątku  w godzinach od 9:00 do 17:00, a w soboty od godz. 9:00 do 14:00,

W miesiącu marcu zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych będzie przeprowadzona przez PGK Sp. z o.o. w Zamościu mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tej formy pozbywania się tego rodzaju odpadów.

HARMONOGRAM znajdziecie TUTAJ

Poprzedni artykułTEDE wystąpi w Zamościu!
Następny artykułFerie z OSiR-em: Karnawałowa zabawa z DJ-em PEXem na lodowisku i sporo innych atrakcji
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
NC

Nie mam z tym problemu.