A Ty co sądzisz o Unii Europejskiej? Weź udział w debacie

1
1034

Popierasz integrację europejską i masz pomysł, jak ją usprawnić? A może nie odpowiada Ci obecny kształt Unii Europejskiej i wiesz, co należy w niej zmienić? Możesz wziąć udział w debacie obywatelskiej na temat Unii Europejskiej „60 lat i co dalej?”, która odbędzie się 25 marca w Warszawie. Organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu oraz zakwaterowanie.

Debata obywatelska na temat Unii Europejskiej „60 lat i co dalej?” odbędzie się z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich. Jej organizatorzy – Fundacja Shumana poszukują 36 osób z całego kraju, w każdym wieku (18+), o różnym nastawieniu do integracji europejskiej, bez względu na ich wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Dyskusja dotyczyć ma tematów kluczowych dla UE takich jak: bezpieczeństwo, środowisko, kultura i tożsamość, zatrudnienie, mobilność i migracje. – Chcielibyśmy dotrzeć do nowych środowisk i zaprosić do rozmowy osoby o różnych poglądach, w różnym wieku i wykonujących różne zajęcia. Poszukujemy osób, które chcą się wypowiedzieć na tematy związane z UE i które chcą, by ich głos został wysłuchany. Żadna wiedza ekspercka nie jest wymagana – podkreślają organizatorzy.

Oprócz uczestników z całej Polski, w rozmowie wezmą udział także eksperci, którzy będą udzielać odpowiedzi na pytania i wspierać uczestników swoją wiedzą. Wniosków z dyskusji wysłucha dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda.

Debata odbędzie się w sobotę 25 marca 2017 r. w godzinach 12:00 – 19:00 w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Osobom spoza Warszawy zostaną zwrócone koszty dojazdu (transport publiczny, 2. klasa) i zakwaterowania (nocleg z 25. na 26. marca, pokoje 2-osobowe).

Jak się zgłosić?

Należy wypełnić formularz dostępnego na stronie www.schuman.pl/traktaty i przesłanie go na adres [email protected], faksem na numer 22 621 75 55 lub pocztą na adres Fundacji Schumana:
Al. Ujazdowskie 37/5, 00-540 Warszawa
do 21 lutego 2017 r. Więcej informacji na www.schuman.pl/traktaty.

Kontakt:
Joanna Różycka
[email protected]

Poprzedni artykułMamy miliony na obwodnicę! Prezydent, Poseł i Wojewoda razem podpisują umowę o dofinansowanie (film)
Następny artykułDzień Pizzy w Restauracji Verona – już dzisiaj!
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zamosc

Jadę. Przy okazji zwiedzę stolicę naszego nieszczęśliwego kraju.