Mamy miliony na obwodnicę! Prezydent, Poseł i Wojewoda razem podpisują umowę o dofinansowanie (film)

0
1341
dav
- reklama-

Dziś w Warszawie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy miasta, od al. 1 maja do końca ul. Szczebrzeskiej. Zamość dostanie na tę inwestycję 82 mln zł z Unii Europejskiej. W uroczystości uczestniczył Prezydent Andrzej Wnuk,  Poseł Sławomir Zawiślak oraz Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Jak już informowaliśmy Zamość znalazł się w gronie 16 miast, które w ramach rozstrzygniętego 5 stycznia konkursu dostaną pieniądze na kluczowe inwestycje drogowe z unijnego programu Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt miasta został sklasyfikowany na bardzo wysokim, 4. miejscu. Dzięki temu dostaniemy 100 proc. wnioskowanego wsparcia, dokładnie 81 867 760 zł. Przebudowa zachodniej obwodnicy miasta obejmuje odcinek drogi krajowej nr 74 – od al. 1 maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”). Dla kierowców oznacza to ponad 5 km 400 metrów nowoczesnej dwupasmówki z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań.

Dziś w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie miało miejsce  uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie. Uczestniczył w nim Prezydent Andrzej WnukPoseł Sławomir Zawiślak oraz Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

 

Poseł Sławomir Zawiślak ma swoim profilu na Facebooku:

„Razem z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem i Prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem biorę dzisiaj udział w uroczystym podpisaniu umowy kierującej środki z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na budowę obwodnicy Zamościa. Dobrze przygotowany i skutecznie wsparty wniosek przyniesie 82mln zł zewnętrznego dofinansowania na poprawę infrastruktury drogowej miasta Zamościa. 

Jeszcze raz podziękowania dla rządu PiS za przekazanie naszemu miastu niespotykanego dotąd wsparcia. Poprawa infrastruktury drogowej miasta może uruchomić działania prorozwojowe oraz zapewni bezpieczeństwo drogowe mieszkańców. Liczę, że samorząd będzie wykonywał dalej swoje obowiązki polegające na przygotowywaniu i składaniu kolejnych, dobrych projektów umożliwiających wspólną pracę na rzecz pozyskania środków zewnętrznych na rozwój naszego miasta.
W uroczystości uczestniczę, na zaproszenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Rozwoju oraz Centrum Unijnych Projektów”

16640613 1245071862208229 598088974774173141 n 1 Mamy miliony na obwodnicę! Prezydent, Poseł i Wojewoda razem podpisują umowę o dofinansowanie (film)

Filmy: Facebook Andrzej Wnuk

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments