Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu wraz z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym Sp. z o.o. w Zamościu oraz Salonem Firmowy „Meblik” w Zamościu bardzo serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękny uśmiech, zdrowe zęby”.

Celem konkursu było kształtowanie i promowanie postaw prozdrowotnych dzieci i młodzieży, promocja zdrowia oraz minimalizacja wpły­wu chorób jamy ustnej na ogólny stan osób szczególnie narażonych na czynniki ryzyka choroby oraz kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

Na w/w konkurs wpłynęło 489 prac z 35 placówek z województwa lubelskiego.

Komisja w składzie:

  1. Stanisław Pasieczny – artysta, plastyk– przewodniczący jury
  2. Aleksandra Baranowicz –nauczyciel MDK w Zamościu– członek jury
  3. Aleksandra Ochota –pracownik MDK Zamość – sekretarz jury

postanowiła przyznać równorzędne nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

 

Kategoria I – uczniowie przedszkoli

Noel Adamczyk, lat 5, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

 

Wyróżnienia:

Magdalena Batycka, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Aneta Sznajdrowicz, Anna Fałaga

Barbara Kierych, lat 5, Zespół Szkół w Białce, n-l Lucyna Stolarczyk

Weronika Ternes, lat 5, Punkt Przedszkolny w Łabuniach, n-l Joanna Sokołowska

 

 

Kategoria II – uczniowie klas I – III

Kinga Suszko, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, n-l Dorota Brzozowska

Anna Szubiak, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, n-l Dorota Brzozowska

Dominika Zezula, lat 9, Szkoła Podstawowa w Skierbieszowie, n-l Halina Węcławik

 

Wyróżnienia:

Amelia Boruczenko, lat 8, Zespół Szkół Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, n-l Jolanta Dworucha

Natalia Ciasło, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer

Natalia Kiersztyn, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu,

n-l Magdalena Majer

Diana Madej, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, n-l Krystyna Kołcun

Martyna Ozga, lat 8, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Emilia Wikiera, lat 6, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, n-l Marzena Mazur

Karolina Wiśniewska, lat 9, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Sandra Sokołowska, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer

 

Kategoria III – uczniowie klas IV – VI

Julia Kłębukowska, lat 10, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Michał Piela, lat 10, Zespół Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie, n-l Marzena Kuniec

Julia Turzyniecka, lat 10, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, n-l Małgorzata Wiśniewska

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Bukała, lat 10, Zespół Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie, n-l Marzena Kuniec

 

Kategoria IV – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

Wyróżnienia:

Joanna Jagoda Szwaczkiewicz, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Małgorzata Magryta

Jakub Szumowski, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Małgorzata Magryta

 

 

Przyznano następujące nagrody specjalne:

Nagroda specjalna ufundowana przez salon Firmowy „Meblik” w Zamościu

Aleksandra Gołąb, lat 12, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu, n-l Małgorzata Magryta

Martyna Kaźmierczyk, lat 6, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Tymoteusz Lis, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, n-l Dorota Małys

Brygida Siemko, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer

 

Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego:

Weronika Kudyk, lat 8, Szkoła Podstawowa w Pniówku, n-l Alina Korneluk

 

Nagroda specjalna Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu

Wiktor Mazurek, lat 8, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

 

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 16.02.2016 r. (tj. wtorek) o godz. 12.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej”, ul. Kamienna 20 Zamość.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments