Zapomniałeś oddać książkę? Biblioteka prosi o zwrot

0
2319

Przekazujemy apel Książnicy Zamojskiej do czytelników.

“Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu, w związku z planowaną w najbliższym czasie windykacją, zwraca się do wszystkich Czytelników, którzy przetrzymują wypożyczone książki o ich zwrot.

Zgodnie z regulaminem udostępniania zbiorów, znajomość którego Czytelnik potwierdza własnoręcznym podpisem przy zapisie, biblioteka nalicza karę za zwłokę w zwrocie książek. Kara ta powiększa się każdego dnia.

Aby rozliczyć się z biblioteką należy zwrócić książki i uregulować ciążące na Czytelniku kary. Jednocześnie przypominamy, że zwrot wypożyczonych książek nie zwalnia z obowiązku zapłacenia kary za ich nieregulaminowe przetrzymywanie oraz kosztów związanych z wysyłką upomnień. Z kolei – regulowanie kary pieniężnej nie powoduje, że wypożyczona z biblioteki książka staje się własnością Czytelnika. W dalszym ciągu istnieje obowiązek zwrotu pożyczonych zbiorów.

Wszyscy dłużnicy biblioteki otrzymają niebawem pisemne przypomnienia w tej sprawie. W przypadku braku reakcji, zgodnie z regulaminem udostępniania, wzorem lat ubiegłych Książnica Zamojska będzie dochodziła zwrotu publicznego majątku za pośrednictwem firmy windykacyjnej, co znacznie powiększy koszty dłużników.

Bardzo prosimy o właściwą reakcję. Miejmy świadomość, że książka zwrócona w terminie trafi do większej liczby Czytelników, a być – już w tej chwili – czeka na nią ktoś inny.”

Poprzedni artykułBajkowa Zima
Następny artykułUśmiech jak z obrazka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments