Ponad 40 mln dodatkowego wsparcia dla miasta Zamość

0
220

W miniony piątek, tj. 4 sierpnia bieżącego roku, na Rynku Wielkim w Zamościu miało miejsce ważne wydarzenie. Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość, z rąk posła Tomasza Zielińskiego przyjął czek na imponującą sumę 40 399 043 zł. Pozyskane środki stanowią istotne uzupełnienie subwencji ogólnej dla miasta, a ich przeznaczenie wyznaczono na cele o szczególnym znaczeniu.

Najważniejszymi obszarami, na które zostaną przeznaczone te fundusze, są:

  • Wypłata nagród specjalnych dla nauczycieli, upamiętniających 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, co podkreśla rangę pracy nauczycieli i ich wkład w edukację.
  • Zwiększenie odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
  • Dostosowanie wynagrodzeń pracowników samorządowych zgodnie z nowelizacją rozporządzenia
  • Pokrycie zwiększających się kosztów utrzymania urzędu i jednostek organizacyjnych, w tym m.in. kosztów energii gazowej, cieplnej oraz elektrycznej, co jest kluczowe dla efektywnej pracy instytucji.

Warto również podkreślić, że część przekazanych środków zostanie zainwestowana w pokrycie wkładu własnego niezbędnego do realizacji różnorodnych przedsięwzięć, zarówno tych związanych z bieżącym funkcjonowaniem, jak i strategicznymi inwestycjami mającymi na celu dalszy rozwój i poprawę warunków życia mieszkańców.

W piętek odbyło się również symboliczne przekazanie czeków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Zamość zostało uhonorowane wsparciem w kwocie 1 048 800 zł przeznaczonym na remont ul. Sienkiewicza oraz dodatkowym wsparciem w wysokości 632 800 zł na modernizację ulicy Promiennej. Te inicjatywy z pewnością przyczynią się do poprawy infrastruktury miejskiej oraz komfortu codziennego życia mieszkańców.

Wiecej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.kurierzamojski.pl/2023/08/07/dobra-informacja-17-miliona-zl-dofinansowania-na-remont-2-ulic-w-zamosciu-zdjecia/

 

Poprzedni artykułNie żyje 58-letni kierowca Audi
Następny artykułZ Cmentarza Komunalnego będą usuwane małe pojemniki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments